Najlepsza inwestycja – wyjazd językowy

szef szkoła nauczyciel

 

Nauka języka w dzisiejszym otwartym świecie jest bardzo ważna, a wiele osób decyduje się na edukację poprzez atrakcyjne i oryginalne formy. Z pewnością takie są wyjazdy językowe, które łączą urlop i zwiedzanie zagranicznych lokalizacji z jednoczesną nauką języka. Rozwiązanie to ma wiele plusów z efektywnym przyswajaniem wiedzy czy poznaniem praktycznego zastosowania języka na czele. Czym zatem są wyjazdy językowe? Dlaczego warto uczyć się języka? Pod jakim kątem wybrać szkołę oferującą takie wyjazdy? Odpowiedzi na wszystkie pytania wraz z przydatnymi poradami poniżej.wyjazd językowy

Dlaczego języki są ważne? Gdzie możemy wykorzystać nasze umiejętności?

We współczesnym świecie, w którym bardzo łatwo jest podróżować, języki obce są bardzo ważnym elementem inwestycji w nas samych. Dzięki nim możemy nawiązywać znajomości, poznawać nowych ludzi oraz bez problemu zwiedzać odległe państwa. Dzięki temu  poznawanie innych kultur staje się bardzo proste. Ważnym aspektem porozumiewania się w obcych językach są wymierne korzyści finansowe. Osoby znające języki zarabiają znacznie więcej, a na rynku pracy są bardzo pożądane. Z kolei bardzo dobra znajomość angielskiego jest obecnie na rynku pracy wymogiem podstawowym. Umożliwia nam to także rozpoczęcie kariery zawodowej w innych państwach. Wiele zagranicznych firm szuka osób dwujęzycznych, a zagraniczne stawki za prace są dużo wyższe niż te krajowe.

Urlop z nauką. Czym są wyjazdy językowe?

Wyjazdy językowe to bardzo popularna forma nauki języka, którą łatwo połączyć można z wypoczynkiem. Warto skupić się na wybraniu dobrej szkoły, która nie tylko oferuje kursy na wysokim poziomie, ale pomoże również z organizacją zakwaterowania i transferu lotniskowego, a także przygotuje dla nas ofertę wycieczek na miejscu. Jeżeli mówimy już po angielsku, ale potrzebujemy języka w celach zawodowych, warto rozejrzeć się za ofertą kursów biznesowych. Kursy prowadzone w mniejszych grupach i skupione na tematyce i słownictwie związanych z prowadzeniem firmy pomogą, w zależności od indywidualnych celów, z rozwojem własnej działalności lub awansem. Nauka może trwać kilka dni lub kilka tygodni.

W ostatnich latach coraz popularniejszym celem wyjazdów językowych stała się Malta. Ta niewielka śródziemnomorska wyspa jest nie tylko bardzo ciekawą opcją wypoczynku, ale przede wszystkim byłą brytyjską kolonią, w której do dziś język angielski jest językiem urzędowym. Dla uczących się Malta ma również jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie jest ona sporo tańsza niż na przykład Wielka Brytania. Za granicą bardzo intensywnie wykorzystywana jest przede wszystkim nauka poprzez praktykę. Przebywanie w środowisku mówiącym po angielsku czy samodzielne rozmowy bardzo dobrze wpływają na cały proces nauki.

Tym, co odróżnia wyjazdy językowe od stacjonarnych kursów, jest przede wszystkim poziom. Kadra nauczycielska powinna składać się z wykwalifikowanych rodzimych użytkowników języka. Na Malcie nauczycielami są w większości przypadków rodzimi Brytyjczycy, których na wyspie nie brakuje.wakacje

Jaką szkołę wybrać?

Gdy zdecydujemy się na wyjazd językowy, jako komfortowy i efektywny sposób nauki warto również zastanowić się nad wyborem odpowiedniej szkoły, która powinna nie tylko oferować odpowiednie kursy, ale również posiadać właściwe akredytacje. Wiadomo, że w przypadku wyjazdu za granicę nie możemy wcześniej odwiedzić danego miejsca i samemu przekonać się jak dana instytucja wygląda. W tym przypadku kluczowe są opinie byłych kursantów. W tej chwili, jeżeli chodzi o jakość i satysfakcję z nauki języka angielskiego na Malcie, na pierwsze miejsce wysuwa się brytyjska szkoła języka angielskiego Maltalingua –  www.maltalingua.pl.

Maltalingua jeżeli chodzi o jakość jest w tej chwili jedną z najwyżej akredytowanych szkół języka angielskiego na świecie. W roku 2018 otrzymała 11 z 12 punktów doskonałości. Jakość potwierdzają również opinie byłych studentów, którzy wybrali Maltalingua najlepszą szkołą językową na Malcie. W swojej ofercie szkoła ma dwa podstawowe typy kursów – standardowe i intensywne ogólne oraz właśnie biznesowe. Ponadto szkoła oferuje zróżnicowane możliwości zakwaterowania oraz program wycieczek i aktywności dla zainteresowanych zwiedzaniem wyspy po godzinach kursu.

Wyjazdy językowe są z pewnością idealnym połączeniem wypoczynku i inwestycji w siebie ze sposobem przyjemnej, komfortowej i efektywnej nauki języka. W dzisiejszym globalnym świecie warto korzystać z możliwości jakie daje swobodne podróżowanie i dostęp do wartościowych kursów za granicą.szef szkoła nauczyciel