Grupa Datarino, lider w sektorze Big Data w Polsce, ogłosiła, że w związku z dynamicznym rozwojem i planami ekspansji zagranicznej rozszerzono skład zarządu. Wiceprezesem spółki został Przemysław Jurgiel-Żyła, ekspert z wieloletnim doświadczeniem na rynku nowoczesnych sieci reklamowych i Big Data.

Przemysław Jurgiel-Żyła jest odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży i marketingu, skalowanie produktów, budowanie zasięgu oraz relacje z kluczowymi partnerami całej grupy. Szczególną uwagę poświęci rozwojowi platformy marketingowej Cluify, która pozwala reklamodawcom pozyskiwać klientów na podstawie odwiedzanych przez nich miejsc w świecie rzeczywistym. Z platformy korzysta już m.in. sieć Intermarche, Chata Polska, Decathlon Targówek, Jack Wolfskin czy Budvar.

– Grupa Datarino stawia na najlepszych specjalistów na rynku, dzięki temu w niecałe dwa lata staliśmy się liderem na rynku Big Data i nie zatrzymujemy się. Cieszę się, że Przemek przyjął naszą propozycję i będzie wspierał nas w realizacji kolejnych przełomowych pomysłów wspierających sprzedaż. W najbliższym czasie planujemy także kontynuować ekspansję zagraniczną. Już działamy w Serbii, a przyglądamy się takim krajom, jak Turcja i państwa Europy Południowej – mówi Edward Mężyk, Prezes Grupy Datarino.

Przemysław Jurgiel-Żyła pracował wcześniej w Grupie Netsprint, gdzie jako Dyrektor sieci wydawców i Adservera odpowiedzialny był za rozwój biznesu w zakresie współpracy z Wydawcami (sieci display i sieci content marketingowej), pozyskiwanie dostawców i rozwój hurtowni danych opartej o pliki cookies, rozwijał technologię DMP (platforma do zarządzania danymi z różnych źródeł) i Big Data oraz budował synergie pomiędzy spółkami Grupy. Jednym z jego pierwszych projektów w Netsprint było zbudowanie sieci rekomendacji treści i ich monetyzacji.

Oprócz wiedzy związanej z rynkiem reklamowym ma również kilkunastoletnie doświadczenie w sprzedaży, które zdobywał w firmach ABC Data i X-KOM. W ABC Data zajmował się także tworzeniem procesów i audytami ISO. Przez 6 lat pełnił funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (obecnie jest jej członkiem). Prywatnie ojciec dwóch córek, twórca i mentor start-upów (prelegent na Aula Polska, Reaktor Warsaw People).

Czytaj również:  12. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019