SoftServe przejmuje polską spółkę IT

0

Ukraińska firma SoftServe podjęła decyzję o przejęciu polskiego przedsiębiorstwa, a transakcja została zamknięta 17 stycznia br.

Założona w 2014 roku spółka Coders Center, specjalizuje się w dziedzinie ECMS, czyli zintegrowanych systemach zarządzania zasobami informacyjnymi, a także platformach e-commerce.

Obsługa cyfrowych agencji marketingowych, startupów oraz przedsiębiorstw sprawiła, że Coders Center w ciągu zaledwie trzech lat otworzyło placówki oraz przedstawicielstwa sprzedażowe m.in. w: Nowym Jorku, Szwecji, Finlandii, Luksemburgu i Szwajcarii oraz stworzyło ponad dwadzieścia niestandardowych rozwiązań dla swoich klientów. Spółka w tym czasie przygotowała projekty dla takich marek, jak: Bossard Holding AG, General Electric Healthcare, International Personal Finance, Oriflame Sweden, Saint-Gobain oraz NES Global. To także jedyne przedsiębiorstwo w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, które posiada status Złotego Partnera platformy Sitecore.

Potencjał polskiej spółki został dostrzeżony przez zagranicznego inwestora – firmę SoftServe, czyli globalnego giganta IT z Ukrainy, który zdecydował się na jej przejęcie. Działanie to ma umocnić pozycję SoftServe na globalnym rynku handlu detalicznego i IT. Transakcja pozwoli na rozszerzenie oferty rozwiązań cyfrowych oraz usług konsultingowych świadczonych przez SoftServe, a także zwiększy możliwości rozwoju oprogramowania.

Wraz z zamknięciem transakcji, które miało miejsce 17 stycznia, Tomasz Gibas (CEO) oraz Jakub Koba (CTO) objęli stanowiska kierownicze w zespole SoftServe’s. Ich zadaniem jest pomoc w płynnym przejściu pracowników oraz klientów z Coders Center do SoftServe.

“Jesteśmy podekscytowani połączniem z SoftServe, czyli firmą będącą globalnym liderem w dziedzinie rozwoju oprogramowania. Naszą wspólną pasją jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Przejęcie zapewni naszym klientom i programistom dostęp do dodatkowych zasobów i globalnej sieci ponad 4 tysięcy specjalistów IT. To wszystko oznacza jeszcze więcej korzyści dla nowoczesnych przedsiębiorstw” – komentuje Tomasz Gibas.

Złoty Partner technologii Sitecore, nawiązał również współpracę z Adobe oraz innymi liderami z branży. To już druga transakcja dla SoftServe, która jest związana z dziedziną ECMS. Firma w ostatnim czasie nawiązała podobne partnerstwo z firmą ADAM Software. Teraz nadszedł czas na polską spółkę.

Czytaj również:  Amazon idzie po swoje i nie bierze jeńców. Polskie e-sklepy czeka prawdziwy sprawdzian

“Kierownictwo Coders Center wykonało doskonałą pracę, czego efektem jest stworzenie firmy cieszącej się zaufaniem w branży marketingu cyfrowego oraz handlu na światowym rynku przedsiębiorstw. Coders Center posiada cenne doświadczenie we wdrażaniu systemów zarządzania treścią w przedsiębiorstwach, wobec czego przejęcie spółki zapewni wsparcie dla strategii SoftServe, która ma na celu wzmocnienie platformy” – skomentował Brian Borack, dyrektor operacyjny SoftServe.