Bitcoin i Ethereum osuwają się poniżej kluczowych poziomów

bitcoin kryptowaluty

Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum osunęły się poniżej kluczowych poziomów wsparcia. Stało się tak dlatego, że rynki kryptowalut nadal zmagają się ze znacznymi trudności wynikającymi z rosnącej inflacji i stóp procentowych.

W zeszłym tygodniu BTC gwałtownie spadł poniżej 20 000 dolarów, podczas gdy w sobotę cena ETH spadła poniżej 1 000 dolarów. Dziś rano, na platformie eToro Bitcoin jest notowany nieco poniżej 20 000 dolarów, podczas gdy eter porusza się nieco powyżej 1 000 dolarów.
Obecne warunki rynkowe nie pozostawiają zbyt wiele miejsca na optymizm. Po tym jak w ciągu ostatnich 18 miesięcy notowały one bardzo dobre wyniki, wyceny są mocno zaniżone. Obecnie powróciliśmy do poziomu z 2020 r., ale ceny nadal utrzymują się powyżej poziomów, które obserwowaliśmy zaledwie 1,5 roku temu.

Od szczytów w grudniu 2017 r., Bitcoin cofnął się o około 84 proc., aż do najniższego poziomu w grudniu 2018 r. W obecnej sytuacji, z poziomu ATH wynoszącego około 69 000 dolarów, w stosunku do obecnego poziomu 20 000 dolarów, spadek wynosi 71 proc.

Podczas gdy wskazywanie długoterminowej perspektywy dla każdego aktywa nie zawsze jest łatwe dla inwestorów, którzy kupili je na wyższych poziomach, najważniejsze jest to, aby wszystkie długoterminowe argumenty inwestycyjne dotyczące kryptowalut pozostały niezmienione (zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę podstawowe idee i historyczne trendy cenowe).

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro