Funt zbiera siły. Bitcoin na topie. Złoto kontynuuje trend spadkowy

0
Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro
Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro

Rynki wracają w mieszanych nastrojach po przerwie spowodowanej Świętem Pracy. Indeks PMI dla przemysłu chińskiego liczony przez Caixin potwierdził, iż w sektorze przemysłowym jednej z największych gospodarek świata nastąpiło spowolnienie. Natomiast Bank Rezerwy Australii pozostawił stopy na dotychczasowym poziomie 1,5%. Dziś wieczorem Bank Rezerwy Nowej Zelandii ogłosi swoją decyzję dotyczącą wysokości stóp procentowych. Złoto kontynuuje trend spadkowy, zaliczając spadek z 1 270 USD za uncję wczoraj do 1 255 USD dziś rano.

Kurs złota spada

Patrząc na rynki próżno dziś szukać jakichkolwiek oznak niepokoju przed zbliżającymi się wyborami we Francji. Według ostatnich sondaży Le Pen może liczyć jedynie na 41% głosów, a rynki wyceniają murowane zwycięstwo Macrona. Czyżby analitycy nic się nie nauczyli przy okazji referendum w Wielkiej Brytanii oraz wyborów prezydenckich w USA?

Dziś od rana funt odczuwa efekt spotkania pomiędzy brytyjską premier Theresą May a szefem Komisji Europejskiej Junckerem, który po rozmowie oświadczył, iż May jest „z innej galaktyki”. Dziś rano kurs pary walutowej GBP/USD poszybował mocno w dół do pułapu 1,287. Od czasu rozpisania czerwcowych wyborów brytyjska waluta charakteryzuje się silną zmiennością, co może implikować przypuszczenie, iż znajduje się obecnie w fazie zbierania siły.

Kurs funta do dolara GBP USD wykres

Wczoraj także kapitalizacja kryptowalut przekroczyła poziom 38,5 mld USD. Powodem jest rekordowy poziom notowań bitcoina, który wynosi już 1425 USD. W tym przypadku pozytywne bodźce przychodzą z Japonii, gdzie właśnie ogłoszono powstanie 10 nowym firm, które zajmą się otwieraniem punktów wymiany waluty. Co ciekawe japoński rząd aktywnie próbuje dokonać dewaluacji jena zniechęcając obywateli do oszczędzania. Z drugiej strony właśnie częściowo zalegalizował bitcoina w kwestii lokat i transakcji. Warto także zwrócić uwagę na parę walutową USD/JPY, która przełamała poziom 112.

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro

Czytaj również:  Zachowując spokój

Zastrzeżenie

Ta informacja służy jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie powinna być traktowana jako porada albo rekomendacja inwestycyjna. Przeszłe wyniki nie dają gwarancji osiągnięcia rezultatów w przyszłości. Trading wiąże się z ryzykiem. Ryzykuj tylko kapitał, na którego stratę jesteś przygotowany.

Wszystkie dane, liczby i wykresy są aktualne na dzień 2 maja.