Grupa CANPACK, globalny producent opakowań, poinformował dzisiaj o budowie w Stanach Zjednoczonych swojego drugiego, najnowocześniejszego zakładu produkującego aluminiowe puszki napojowe. Fabryka powstanie w Muncie, w stanie Indiana. Do 2023 CANPACK utworzy tam około 345 dobrze płatnych, lokalnych miejsc pracy.

Inwestycja o wartości 380 mln USD, z potencjałem wzrostu do 425 miejsc pracy i 490 mln USD do 2025 r., będzie zlokalizowana na powierzchni około 56 ha w południowo-zachodniej części Muncie.

Przedstawiciele Grupy CANPACK oraz jej właściciela Giorgi Global Holdings, Inc., po zatwierdzeniu przez Radę Hrabstwa Delaware, ogłosili start nowej inwestycji wspólnie z urzędnikami stanowymi i lokalnymi. Projekt inwestycyjny uwzględnia zachęty do rozwoju gospodarczego, które będą zapewnione zarówno przez władze stanowe, jak i lokalne. Budowa obiektu o powierzchni około  80 100 m2 rozpocznie się w połowie 2021 roku. Uruchomienie zakładu planowane jest na IV kwartał 2022 roku.

Rok temu CANPACK rozpoczął budowę swojego pierwszego zakładu w USA, w Olyphant w Pensylwanii. W ramach ekspansji na rynek amerykański firma planuje zainwestować w Olyphant kolejne 10 mln USD w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych wieczek aluminiowych. W ciągu ostatnich ponad 30 lat CANPACK urósł z pojedynczego zakładu produkującego stalowe puszki do żywności w Polsce do prawdziwie międzynarodowego producenta opakowań, zatrudniającego prawie 8000 pracowników w 28 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Europie, Ameryce Południowej, Indiach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a teraz także w Stanach Zjednoczonych.

Roberto Villaquiran, CEO Grupy CANPACK, dodał: „Jesteśmy dumni mogąc wybudować w Muncie w stanie Indiana najnowocześniejszy zakład produkujący puszki aluminiowe, które mogą być poddawane recyklingowi w nieskończoność. Cieszymy się, że będziemy integralną częścią społeczności Muncie, wnosząc swój wkład w środowisko biznesowe stanu Indiana”.