Nowe spojrzenie na vending – ważne kwestie dla konsumentów i dostawców

Rozwój rynku automatów w Polsce nie jest tak dynamiczny, jak jeszcze w początkowym okresie pojawiania się automatów vendingowych. Mimo to nadal obszar ten ciągle się rozwija, istnieją przestrzenie niezagospodarowane. Czy nasi rodacy korzystają z takiej formy nabywania towarów? Czego szukają? Na co wskazują aktualne trendy?

Rozwój rynku automatów w Polsce nie jest tak dynamiczny, jak jeszcze w początkowym okresie pojawiania się automatów vendingowych. Mimo to nadal obszar ten ciągle się rozwija, istnieją przestrzenie niezagospodarowane. Czy nasi rodacy korzystają z takiej formy nabywania towarów? Czego szukają? Na co wskazują aktualne trendy?Rozwój rynku automatów w Polsce nie jest tak dynamiczny, jak jeszcze w początkowym okresie pojawiania się automatów vendingowych. Mimo to nadal obszar ten ciągle się rozwija, istnieją przestrzenie niezagospodarowane. Czy nasi rodacy korzystają z takiej formy nabywania towarów? Czego szukają? Na co wskazują aktualne trendy?

Rynek vendingowy w Polsce – co o nim wiemy?

Agencja badawcza Nielsen przygotowała w Polsce analizę dotyczącą rynku vendingowego. Jej wynik pokazał wiele ważnych faktów na temat rynku tych usług w naszym kraju. Jak się okazało, z takich maszyn korzystają wszyscy, tutaj nie ma podziału na wiek, czy płeć.

Istnieje jednak pewna tendencja, częściej kupują w ten sposób mężczyźni, a także osoby młodsze w wieku od 15 do 25 lat, podobnie jak ludzie z przedziału 36-45 lat mający niepełnoletnie dzieci. Korzystają z nich nawet najmłodsi, aż 25 proc. kupuje w automatach przekąski i napoje zamiast drugiego śniadania lub obiadu.

Lokalizacja takich automatów może być bardzo różna. Są to zazwyczaj miejsca często uczęszczane przez ludzi, między innymi dworce, szpitale, biurowce, a także szkoły. Takie maszyny to jeden z rozwiązań wpisujących się w trend convenience, konsumentów, dla których liczy się wygoda i oszczędność czasu.

Maszyna vendingowa jest o wiele bardziej atrakcyjna, ponieważ jest bardziej dostępna, niż sklep znajdujący się w okolicy. Dlatego tak wartościowe jest lokowanie automatów w miejscach, w których pojawia się potrzeba korzystania z nich. Jak pokazują badania, w takich automatach kupuje nawet 59 proc. Polaków. Robią to przynajmniej raz na miesiąc. Natomiast 25 proc. nabywa w nich swoje produkty raz w tygodniu. Na jakie towary postawić, aby zaopatrzenie automatów vendingowych budziło zainteresowanie?

Zaopatrzenie automatów vendingowych – najnowsze trendy!

Coraz bardziej rośnie zainteresowanie poszerzaniem asortymentu o zdrowe przekąski i napoje. Wiąże się to z silnym trendem zdrowotnym, wpisującym się w sprzedaż produktów impulsywnych. W tej roli znakomicie sprawdzają się przekąski na bazie bakalii, bogate w cenne witaminy i minerały. Wśród takich składników odżywczych znajdują się między innymi: potas, fosfor, magnez, miedź i żelazo.

Nowoczesna, szybka i skuteczna dostawa produktów – jak to osiągnąć?

W przypadku dostarczania produktów do automatów vendingowych, a także innych punktów ze zdrową żywnością konieczna jest szybkość dostawy. A taką zapewnia nowoczesna platforma zakupowa ebakalland.pl. Każde zamówienie złożone do godziny 12 danego dnia może być zrealizowane już następnego. Co więcej, dostawy wysyłane są do każdego miejsca w naszym kraju.

Ty również możesz skorzystać z przekazu produktów tego dystrybutora zdrowej żywności! Bogactwo asortymentu oraz szeroki wybór produktów sprawiają, że zakupy w tym miejscu odbywają się w sposób szybki i zupełnie bezproblemowy. Tutaj nie ma miejsca na niepotrzebne formalności, faktury zakupu dostępne są online, co znacznie skraca i ułatwia cały proces nabywania towarów. Dodatkowo przygotowana została możliwość śledzenia zamówienia online. Sprawia to, że zamawiający może samodzielnie czerpać informacje na temat etapu realizacji paczki. Wie, kiedy będzie mógł dostarczyć towar do automatów vendingowych, czy do innych punktów. Nie musi obawiać się, że wystąpią jakiekolwiek opóźnienia.