Walmart i Google jednoczą siły przeciwko Amazonowi

0
Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro
Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro

Podczas gdy Wall Street zastanawia się jak bardzo lubi Donalda Trumpa i jak bardzo ta opinia ma wpływ na ceny rynkowe, rynki azjatyckie zdecydowały, że w ogóle ich to nie interesuje. Indeks China50 ma teraz zyski przekraczające 2%, osiągając w ten sposób najwyższy wynik od dwóch lat. Akcje w kraju reagują na nową politykę rządu chińskiego, która ma na celu wprowadzenie większej ilości inwestycji zagranicznych.

China50_25_08_2017Choć pierwotny ruch na rynkach mówi sam za siebie, wciąż nie jest jasne jaki będzie to miało wpływ na gospodarkę na dłuższą metę. W przyszłości będziemy potrzebowali więcej pieniędzy do inwestycji w różnych sektorach, więc efekt będzie tak naprawdę zależał od tego jak będzie wprowadzona nowa polityka w życie. – Macy Ma, Analityk Rynku Chińskiego eToro.

WMT_25_08_17Wzrost liczby akcji w tym roku był dotychczas powalający, a ostatnie wydarzenie związane z indeksem China50 sprawiło, że stał się jednym z najbardziej dochodowych indeksów na świecie z około 22% wzrostem od 1 stycznia 2017 roku.

Gdy Walmart wydawał się już odchodzić na boczny plan, nowy, ale dobrze znany przyjaciel pomógł olbrzymiemu sprzedawcy detalicznemu. W środę dwie firmy, Walmart i Google, ogłosiły, że jednoczą siły, żeby podjąć walkę z firmami, takimi jak Amazon. Chociaż prawdopodobnie nie będą mogli oni konkurować z wygodą zakupów na Amazon Prime, dwie firmy planują przyszłość, gdzie komendy głosowe i podpowiedzi zachęcające do powtórzenia zakupów będą wpływały na rutynowe przyzwyczajenia klientów.

Niech lepiej działają szybko. Amazon poświęca obecnie dużo uwagi zakupowi Wholefoods i zamierza ciąć ceny w przemyśle spożywczym. To partnerstwo może być efektem walki Google i Amazon. Podobno ciężko rywalizują także o zakup Nordstorm. Na wykresie udziałów trzech firm w ciągu ostatniego roku korelacja pomiędzy Google a Amazon może być trochę przesadzona.

Kryptowaluty mają teraz swój czas, a handel jest blisko najwyższego dotychczas poziomu. Bitcoin wrócił do poziomu 4375 dolarów za monetę w momencie pisania tego artykułu, a cała kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi 155 miliardów dolarów. Bardzo silna jest teraz pozycja technologii blokowania łańcuchów. Cytowany ostatnio poprzedni szef banku Barclays mówił, że blockchain może wykluczyć banki z interesu. Link do wideo: https://www.cnbc.com/video/2017/08/24/blockchain-will-transform-banking-says-ex-barclays-ceo.html.

Antony Jenkens szybko zwrócił uwagę, że blockchain znajduje się we wczesnym stadium rozwoju. Obecna wysoka pewność siebie Bitcoina jest spowodowana wczorajszą aktywacją protokołu SegWit w sieci Bitcoina. Zawzięcie dyskutowana przez kilka lat aktualizacja, która była w trakcie przygotowania wreszcie działa na pełnych obrotach.

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro