Polski rynek nieruchomości biurowych w ostatnich latach przeżywa niesamowity rozkwit. Wiele zagranicznych firm jest zainteresowanych otworzeniem swoich oddziałów w Polsce, a oferta biur jest niezwykle szeroka.

Biurowce powstają praktycznie w każdym zakątku Polski. Firmy zagraniczne już nie tylko interesują się tym co ma do zaoferowania Warszawa. Spoglądają również w kierunku takich miast jak Wrocław, Kraków, Gdańsk, Łódź czy Poznań. W różnych ośrodkach powstają liczne inwestycje biurowe, które już na etapie budowy mogą pochwalić się ogromnym zainteresowaniem. W Warszawie powstaje jedna z ciekawszych inwestycji – biurowiec Varso Tower, w Gdańsku kompleks biurowy Alchemia, a w Łodzi budynki biurowe Imagine.

Sytuacja jest niezmiernie sprzyjająca dla polskich miast, takich jak Łódź. Korzystają one na nowoczesnych inwestycjach, które zmieniają oblicze i krajobraz miasta. Dobrym przykładem jest Imagine inwestycja biurowa, która jest umiejscowiona praktycznie w samym sercu miasta. Posiada ona dwa nowoczesne budynki z układem gabinetowym, open space i mieszanym. W ten sposób wynajem biura Imagine nie jest problemem, gdy dana firma jest zainteresowana niestandardową aranżacją biura. Coraz częściej zdarza się, że firmy potrzebują zarówno przestrzeni open space dla zespołów, jak i biur z układem gabinetowych dla działów odpowiedzialnych za sprzedaż lub spotkania z klientami.

Wiele inwestycji jest na wczesnym etapie budowy lub na etapie wykończania wnętrz. W planach jest również dużo biurowych inwestycji, a deweloperzy nie zwalniają tempa. Zainteresowanie firm korzystnie wpływa na tworzenie nowych miejsc pracy i rzadko kiedy spotyka się problem z niewynajętymi powierzchniami. Firmy dosyć często mają w planach wynajem kolejnych pomieszczeń wraz z rozwojem.

W najbliższym czasie możemy obserwować napływ zagranicznych firm, które szukają odpowiedniego miejsca dla swoich oddziałów. Sytuacja ta niezwykle cieszy deweloperów, którzy są gotowi na kolejne inwestycje w kompleksy biurowe.

Czytaj również:  Shell przenosi do Krakowa obsługę kolejnych globalnych zadań. Koncern chce w tym roku zatrudnić kolejne kilkaset osób