Bitcoin i ethereum zaliczyły weekendowe spadki po ubiegłotygodniowych wzrostach

Rynek kryptowalut – ogromny spadek

BTC rozpoczął tydzień na poziomie 45 tys. dolarów po niewielkim spadku w poprzednim tygodniu. Na przestrzeni tygodnia osiągnął poziom prawie 49 tys. dolarów, ale w niedzielę znów zaliczył spadek, kształtując się dziś na poziomie 45 500 dolarów.

Podobnie zareagował ethereum – rozpoczął tydzień od poziomu 3200 dolarów, zaliczając spadek z najwyższego poziomu 3652 dolarów w ubiegły czwartek. Waluta rozpoczęła spadki jeszcze przez bitcoinem – spadek od czwartkowego poziomu przez weekend zakończył dziś na poziomie 3200 dolarów, co oznacza spadek o 13 proc.

Połowa inwestorów instytucjonalnych posiada bitcoina

Ponad połowa inwestorów instytucjonalnych (52 proc.) jest aktualnie w posiadaniu bitcoina lub innych kryptoaktywów, jak wynika z głównych badań przeprowadzonych przez Fidelity Digital Assets.

Z publikowanych co roku badań że wydarzenia zeszłego roku były nabycia kryptowalut.

Institutional Investor Digital Assets Study wynika, dla inwestorów instytucjonalnych głównym motorem

Wyniki wskazują, że 80 proc. azjatyckich i 75 proc. europejskich inwestorów twierdzi, że planuje zakup kryptoaktywów. 70 proc. inwestorów z Azji już jest w ich posiadaniu.

Aż 84 proc. europejskich i amerykańskich inwestorów wyraża zainteresowanie zakupem instytucjonalnych produktów inwestycyjnych zawierających kryptoaktywa.

Ethereum o wartości 1 mld dolarów wycofano z obiegu

Ponad 300 tys. ETH zostało wycofanych z obiegu od momentu zakończenia modernizacji sieci 5 sierpnia w Londynie.

Tzw. Propozycja Usprawnienia Ethereum – 1559 (Ethereum Improvement Proposal EIP-1559) poskutkowała dotychczas wycofaniem z obiegu ETH o wartości ok. 1 mld. dolarów od momentu wdrożenia modernizacji sieci.

ETH są wycofywane z obiegu w ramach EIP-1559, aby stworzyć deflacyjne środowisko dla kryptoaktywów.

Z każdą transakcją, ETH jest teraz wycofywane z obiegu zamiast wypłacania wynagrodzenia krypto wydobywcom. Proces poskutkuje niedoborem waluty, co powinno teoretycznie podnieść jego cenę.

Brevan Howard uruchamia jednostkę krypto

Główny fundusz hedgingowy Brevan Howard uruchomił jednostkę krypto aby skupić swoje działania w tym sektorze.

Europejski fundusz hedgingowy jest jednym z największych na świecie, ale nie cieszy się dużą rozpoznawalnością. Nowa jednostka – BH Digital – zajmie się badaniami i zarządzaniem kryptowalutami.

Wiadomość jest najnowszą w kolejności po ogłoszeniach największych globalnych instytucji dotyczących inwestycji w sektor krytptoaktywów takich jak m.in. Goldman Sachs, JPMorgan czy BNY Mellon.

Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro