Bitcoin osiąga wartość 20 tysięcy dolarów

Yoni Assia – współzałożyciel i dyrektor generalny eToro
Yoni Assia - współzałożyciel i dyrektor generalny eToro

„Osiągnięcie wartości 20 000 dolarów to niewątpliwie ważny kamień milowy w historii bitcoina”.

Chociaż łatwo jest teraz skupić całą uwagę na krótkoterminowych zyskach cenowych, które przyciągają wzrok inwestorów i generują nagłówki w mediach, ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, jak daleko zaszedł bitcoin.

Widzieliśmy znaczącą zmianę w demografii osób zainteresowanych i inwestujących w kryptowaluty. Bitcoin nie jest już domeną tylko programistów komputerowych i pasjonatów fintech. Od czasu dodania kryptowalut do platformy eToro w 2013 r., obserwowałem, jak bitcoin przyciąga uwagę rzeszy różnych ludzi. Od programistów danych i naukowców zajmujących się blockchainem, po hydraulików i fryzjerów – bitcoin zaczął ekscytować ludzi z różnych środowisk.

Zaczęliśmy również obserwować, jak instytucje finansowe zaczynają aktywnie interesować się kryptowalutami, z wieloma znanymi bankami i funduszami hedgingowymi kupującymi w tym roku bitcoiny na czele. Spodziewamy się, że taka sytuacja będzie się utrzymywać także w 2021 r., ponieważ obawy związane z rosnącą inflacją będą nadal obecne na całym świecie.

Teraz ludzie na całym świecie rozumieją, w jak różny sposób kryptowaluty mogą być wykorzystywane, niezależnie od tego, czy będą częścią portfela inwestycyjnego, czy chodzi o zapłacenie za pizzę.

Od wielu lat jestem wielkim zwolennikiem technologii blockchain i myślę, że może ona pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów świata, otwierając osoby, które nie posiadają rachunku bankowego, na możliwość inwestowania i zmniejszając nierówności majątkowe. GoodDollar – nasza inicjatywa non-profit – już rozpoczęła proces wyrównywania szans, opracowując kryptowalutę opartą na zasadach uniwersalnego dochodu podstawowego (eng.: UBI – universal basic income).

Yoni Assia – współzałożyciel i dyrektor generalny eToro