Brexit opóźniony

0
Maciej Przygórzewski, główny analityk Walutomat i Internetowykantor.pl
Maciej Przygórzewski, główny analityk Walutomat i Internetowykantor.pl

Izba Gmin zobowiązała formalnie premier Theresę May do przedłużenia terminu opuszczenia wspólnoty. Dane z USA spowodowały spadki na dolarze. Osiem wzrostowych sesji z rzędu na amerykańskim parkiecie.

Brexit opóźniony

Przez Izbę Gmin przeszła ustawa zmuszająca premier Theresę May do przedłużenia terminu opuszczenia UE. Jeżeli do tego nie dojdzie 12 kwietnia Wielka Brytania opuści wspólnotę bez negocjacji. Warto zwrócić uwagę, że Pani premier również nie jest zainteresowana tym rozwiązaniem i już wcześniej prosiła o czas do 30 czerwca. Inwestorzy patrzą coraz bardziej podejrzliwie na sytuację na wyspach. Po początkowym entuzjazmie wynikającym z opóźnienia Brexitu pojawiają się wątpliwości. Kraj z tak dużą niepewnością co do dalszych losów wcale nie jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Pokazują to notowania funta, który powoli słabnie.

Dane z USA bez większych niespodzianek

Wczorajsze dane w sprawie zamówień na dobra okazały się niemal zgodne z oczekiwaniami. Niemal, gdyż zamówienia w przemyśle było o 0,1% słabsze od oczekiwań. Dane te pokryły się z kolejną wzrostową sesją na amerykańskim parkiecie. Pomimo tego inwestorzy nie patrzyli zbyt przyjaźnie na dolara. W rezultacie amerykańska waluta traciła wczoraj na wartości względem euro. Jak to często bywa w takich sytuacjach traciła również względem złotego. Wczorajszy dzień to spadek z okolic 3,82 zł na 3,80 zł.

Niewiele brakuje do maksimów na giełdzie

Po tym jak w październiku zeszłego roku indeks S&P rozpoczął gwałtowne spadki wielu analityków prognozowało, że nie podniesie się szybko do poprzednich poziomów. Część z nich przepowiadała wręcz kolejny kryzys. Jak pokazuje czas prognozy te były błędne. Znajdujemy się już dzisiaj zaledwie 35 punktów od poprzednich maksimów. Wczoraj miała miejsce 8 z rzędu wzrostowa sesja. Co ciekawe wzrosty te wcale nie pomagają dolarowi.

Czytaj również:  Firmom brakuje rąk do pracy. Coraz chętniej sięgają po młodych pracowników z Ochotniczych Hufców Pracy

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych brak ważnych danych.

Maciej Przygórzewski – główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl