Jaki asortyment można znaleźć w hurtowni elektrycznej?

żarówki prąd elektryka

Zakupy w hurtowniach elektrycznych wykonują nie tylko osoby związane z sektorem budowlanym czy monterzy działający w energetyce. Takie hurtownie oferują bogaty asortyment również klientom indywidualnym. Czy warto skorzystać z ich możliwości? Jakiego rodzaju produkty można znaleźć w sprzedaży? Zachęcamy do zapoznania się z naszym krótkim opracowaniem dotyczącym hurtowni elektrycznych oraz tego, co mogą zaoferować klientom.

Wybór przewodów instalacyjnych

W asortymencie każdej hurtowni elektrycznej znajdziesz wybór przewodów oraz kabli instalacyjnych. W takich obiektach zamawia się dużo większą ilość towaru niż do sklepów o podobnym profilu, mogą tym samym oferować klientom okablowanie dowolnego typu, o różnym przekroju i naprawdę dobrej jakości. W hurtowniach z pewnością uda Ci się kupić przewody o wysokiej zawartości miedzi, w dodatku od sprawdzonego producenta.

Wśród różnych rodzajów kabli mogą być dostępne przewody elektroenergetyczne do układania na stałe. W hurtowni bez trudu zdobędziesz dowolną ilość takich materiałów lub też dostaniesz możliwość ich zamówienia (na przykład konkretnych wariantów).

W hurtowniach elektroinstalacyjnych, obok kabli, znajdziesz również niezbędny osprzęt do przewodów, w postaci na przykład opasek mocujących czy puszek instalacyjnych. W większych punktach handlowych często oferowane są także rury osłonowe, w tym peszle przeznaczone do układania w gruncie.

 

Pozostałe akcesoria

Dobrze wyposażona hurtownia elektryczna będzie oferować klientom również inne akcesoria instalacyjne. Mogą to być elementy systemów oświetleniowych, w tym oprawy, żarówki typu LED, gniazdka elektryczne lub wszelkiego rodzaju czujniki. To właśnie w takiej hurtowni szukaj nowych bezpieczników i zasilaczy, elementów drobnych, ale niezbędnych w trakcie wielu prac instalacyjnych.

Nawet, jeśli nie znajdują się one w ofercie, to wiele hurtowni pomaga klientom w zamówieniu i ściągnięciu do asortymentu nawet elektronicznych wyrobów, do których możemy zaliczyć wideofony oraz bardziej tradycyjne domofony czy podobne urządzenia.

 

Lepiej kupować w hurtowni czy w sklepie elektrycznym?

Hurtownia elektryczna Asaj.pl ma sporą przewagę nad sklepem o podobnym charakterze, ponieważ już od wejścia może poszczycić się znacznie szerszym asortymentem. W dodatku obowiązują tutaj ceny hurtowe, które potrafią być znacznie niższe – są w końcu pozbawione marży narzucanej przez sklepy. Rozbudowana oferta produktowa w przystępnych cenach jest również znacznie szybciej uzupełniana, o czym wspominaliśmy – w hurtowni dostajesz więcej możliwości domówienia brakujących wyrobów czy specjalistycznych produktów instalacyjnych.

W hurtowniach elektrycznych pracuje zwykle również więcej osób, które mogą zapewnić konkretne doradztwo techniczne i produktowe. W sklepach często zatrudniane są niestety osoby bez doświadczenia, które zajmują się jedynie samą sprzedażą.

Sprawdź też, czy wybrana przez Ciebie hurtownia elektryczna prowadzi własny sklep internetowy. Możliwe, że w sieci zapewnia podobne ceny, jak w punkcie stacjonarnym, a do tego od razu wiesz, ile danego towaru jest na stanie. Przykładem takich działań jest Asaj – wyróżniający się na rynku wysoką jakością, profesjonalnym doradztwem i szeroką ofertą.