Jakie strony lubi Google? Poradnik skutecznego pozycjonowania

Jakie strony lubi Google? Poradnik skutecznego pozycjonowania

Profesjonalnie przeprowadzone pozycjonowanie stron internetowych może zakończyć się tym, że dana witryna będzie zajmować wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu internauci łatwo ją odnajdą, a marka zyska na rozpoznawalności. Istnieje kilka ciekawych sposobów, które mogą doprowadzić do tego, że budowana witryna stanie się przyjazna dla Google. Warto wdrożyć je w życie i oczekiwać na korzystne rezultaty.

Szybki serwer i krótki czas ładowania witryny

Pierwszym elementem, na którym należy się bezwzględnie skupić jest szybkość serwera. Im szybszy jest serwer, tym większa wydajność strony www. Następnie warto się zabrać za krótki czas ładowania witryny. Zawieszająca się strona nie będzie zbyt atrakcyjna w odbiorze i internauci szybko ją opuszczą. Kluczem do sukcesu okaże się sprawdzony i funkcjonalny hosting. Dodatkowo nie można omijać przydatnych narzędzi Google, które pomogą zainteresowanym przeanalizować stronę www i wskażą potencjalne zmiany.

Bezpieczeństwo i atrakcyjne treści

Tworzenie stron internetowych nie obejdzie się bez certyfikatu SSL. To gwarancja bezpieczeństwa w sieci, gdyż taki certyfikat jest w stanie:

  • zapewnić użytkownikom pełną prywatność podczas transmisji danych,
  • poprawić wizerunek firmy,
  • zadbać o autentyczność i poprawność pobieranych danych,
  • zwiększyć komfort użytkowników w trakcie surfowania po rozmaitych stronach www.

Równie ważne są atrakcyjne treści, które będą się pojawiać na konkretnej stronie internetowej. Treści muszą być nie tylko stale aktualizowane, ale też wartościowe i unikalne. Strzałem w dziesiątkę okaże się firmowy blog i nawiązywanie do branży, w której klient obraca się na co dzień. Dzięki temu można zbudować prawidłową relację na linii właściciel witryny – użytkownik.

Responsywność, prowadzenie social mediów i linki

Trzy ostatnie elementy, które sprawią, że Google polubi tworzoną stronę internetową to responsywność, linki oraz prowadzenie social mediów. Profesjonalnie tworzona strona musi być umiejętnie dopasowana do wielkości wyświetlacza urządzeń poszczególnych użytkowników.

Jeśli chodzi o linki można pomyśleć przede wszystkim o materiałach wideo, zdjęciach czy też rzetelnych artykułach. Użytkownicy zaczną udostępniać je na swoich blogach i profilach, a to z kolei przełoży się na generowanie linków.

Strony www powinny być też ściśle powiązane z social mediami. To szansa na zbudowanie silnej pozycji w wyszukiwarce Google. Można sprawdzić takie serwisy, jak: Facebook, Instagram, GoldenLine, LinkedIn oraz Snapchat.