Jarosław Wikaliński w Radzie Nadzorczej All in! Games

Jarosław Wikaliński, All in! Games
Jarosław Wikaliński, All in! Games

Dla grupy kapitałowej All in! Games S.A. lipiec to kolejny ważny miesiąc w budowaniu nowej strategii. Jej działania postanowił wesprzeć Jarosław Wikaliński, Prezes Zarządu IPOPEMA TFI S.A wchodząc w skład Rady Nadzorczej spółki.

All in! Games, krakowski game developer oraz kreatywny HUB wspierający wewnętrzne studia developerskie odnotował kolejny sukces po strategicznej zmianie ogłoszonej w maju tego roku. Jeszcze niedawno firma zwróciła uwagę polskiego inwestora Rafała Kalisza. Prezes klubu piłkarskiego Stal Rzeszów nabył w kwietniu akcje firmy. Kolejnym krokiem w drodze do realizacji nowej strategii jest pozyskanie Jarosława Wikalińskiego jako członka Rady Nadzorczej.

Jarosław Wikaliński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (Wydział Handlu Wewnętrznego). Karierę zawodową rozpoczął w 1994 r. w IDM PBI S.A., następnie kontynuował pracę w BRE Banku S.A., PZU Życie S.A. i PZU Asset Management S.A. (2002-2006), gdzie odpowiadał za jeden z największych na polskim rynku kapitałowym portfel spółek publicznych oraz największy na polskim rynku portfel instrumentów dłużnych. W latach 2011 – 2015 był Prezesem Zarządu IPOPEMA Asset Management S.A, a od 2007 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu IPOPEMA TFI S.A. specjalizującej się w FIZ-ach, w ramach której zgromadził kilkadziesiąt miliardów złotych pod zarządzaniem.

Marcin Kawa, CEO All in! Games
Marcin Kawa, CEO All in! Games

Rada Nadzorcza aktywnie uczestniczy w pracach nad rozwojem nowej strategii All in! Games jako kreatywnego HUB’u, skoncentrowanego na wydawaniu własnych gier i ich monetyzacji. Dołączenie do składu Rady Jarosława Wikalińskiego to dla nas ważna decyzja i nieocenione wsparcie. Jesteśmy przekonani, że jego praktyczne doświadczenie, wiedza oraz inicjatywa pomogą nam w dalszym rozwoju. Wiemy jak ważne jest łączenie różnorodnych perspektyw oraz audyt decyzji podejmowanych przez zarząd. Miejsce w radzie nadzorczej to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim szereg wymogów i obowiązków. Jesteśmy dumni, że Jarosław Wikaliński postanowił nam zaufać i wziąć na siebie tę odpowiedzialnośćmówi Marcin Kawa, CEO All in! Games.

W nowym modelu biznesowym All in! Games stawia na produkcję gier, czerpanie wraz z wydawcami zysków ze sprzedaży oraz reinwestowanie w kolejne tytuły. Celem spółki jest konsekwentny rozwój grupy kapitałowej. Jarosław Wikaliński przyznaje, że to właśnie zmiana strategii i proaktywne reakcje na dynamiczny rynek gamingowy przyciągnęły go do krakowskiego developera.

Rada nadzorcza to organ, którego nadrzędnym zadaniem jest sprawowanie stałego nadzoru nad działalnością spółki. Kontrola nad zarządem czy team-leaderami jest często konieczna, by ich wizja łączyła się bezpośrednio z obraną przez firmę strategią. Rada nadzorcza złożona z zewnętrznych specjalistów z bogatym doświadczeniem to dobry sposób na ocenę problemów i zagrożeń z dystansu. Będąc w niej możemy wypracowywać model pozwalający sprawnie realizować cele biznesowe spółkitłumaczy Jarosław Wikaliński.

Dla krakowskiego developera ostatnie miesiące to bardzo ważny czas. Pozyskanie Jarosława Wikalińskiego do Rady Nadzorczej oraz zaufanie Rafała Kalisza, który zainwestował w krakowski HUB doskonale wpisują się w nowy model biznesowy oparty na budowaniu relacji i wykorzystywaniu potencjału dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Jedną z najważniejszych rzeczy w dotarciu do celu są długofalowe działania i odpowiedni dobór ludzi. Trzeba mieć otwartą głowę na nowe pomysły i strategie. Samodzielnie nie odnosimy sukcesów. Rozwój biznesu wymaga cierpliwości, etycznego działania oraz wyciągania wniosków – tłumaczy Rafał Kalisz.