To już ostatni tydzień zbiórki crowdfundingowej realizowanej przez Mazurską Manufakturę Alkoholi – rodzinną firmę, która chce podbić rynek alkoholi mocnych wódką i nalewkami kraftowymi. Spółka planuje do końca 2022 roku debiut giełdowy na New Connect. Jak dotąd firma pozyskała niemal 1,7 mln zł od ponad 760 akcjonariuszy. Wśród inwestorów znalazła się m.in. Magda Gessler.

Mazurska Manufaktura Alkoholi specjalizuje się w produkcji alkoholi mocnych, w tym przede wszystkim wyrobów premium. W maju br. firma rozpoczęła produkcję wódki i nalewek kraftowych – są one tworzone metodami rzemieślniczymi, z najwyższej jakości spirytusu pszeniczno-żytniego i wody z mazurskich źródeł, w oparciu o tradycyjne receptury. W ramach niespodzianki dla obecnych i potencjalnych akcjonariuszy Spółka wskrzesza ponadto kultowe na Warmii i Mazurach piwo Jurand, które kiedyś było produkowane w siedzibie Mazurskiej Manufaktury Alkoholi – zabytkowym browarze w Szczytnie. Pojawi się ono na półkach sklepowych już w lipcu.

Kampania crowdfundingowa Mazurskiej Manufaktury Alkoholi jest realizowana od początku kwietnia za pośrednictwem platformy Beesfund. Celem firmy jest zebranie 4 mln zł, co stanowi 12,5 proc. akcji przedsiębiorstwa. Cena jednej akcji to 29,95 zł. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na doposażenie zakładu, zwiększenie skali produkcji oraz rozwój gamy produktów kraftowych. W ciągu kilku kolejnych lat firma chce uzyskać 1 proc. udziałów w rynku w dwóch kategoriach: wódka oraz likiery, nalewki i smakowe napoje spirytusowe. Mazurska Manufaktura Alkoholi zapowiada również do końca 2022 roku debiut na New Connect, co umożliwi zyskowne wyjście z inwestycji po maksymalnie 3,5 roku od daty nabycia akcji Spółki.

Jak dotąd pozyskaliśmy niemal 1,7 mln zł, dzięki czemu osiągnęliśmy prawie 40 proc. zakładanego celu, co już na tym etapie jest dla nas sukcesem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnego odbioru naszej oferty wśród inwestorów, cieszy nas także tak liczna grupa osób, w które nas uwierzyły – mówi Jakub Gromek, główny akcjonariusz i pomysłodawca Mazurskiej Manufaktury Alkoholi. Wśród ponad 760 akcjonariuszy Spółki znalazła się m.in. znana restauratorka Magda Gessler, która nabyła akcje o wartości 400 tys. zł.

Dodatkowe korzyści dla Akcjonariuszy

Na nowych akcjonariuszy Mazurskiej Manufaktury Alkoholi czeka szereg benefitów. Zakup jednej akcji o wartości 29,75 zł upoważnia do udziału w corocznym, walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Z kolei nabycie pakietu akcji o większej wartości (od 250, 500, 1000, 2000 i 5000 zł) wiąże się z dodatkowymi niespodziankami – m.in. limitowanymi, dedykowanymi alkoholami z oferty Spółki. Osoby, które zainwestują co najmniej 2000 zł, zostaną uhonorowane imienną cegiełką w „hall of fame” stworzonym w historycznym browarze w Szczytnie, gdzie firma ma swoją siedzibę. Z kolei nabywcy akcji o największej wartości (od 12 000 i 25 000 zł) otrzymają m.in. nowości produktowej Mazurskiej Manufaktury Alkoholi oraz zaproszenie na zwiedzanie zakładu połączone z degustacją. Na Inwestorów, którzy zakupią akcje o wartości co najmniej 100 000 zł czeka spersonalizowany, indywidualnie wypracowany pakiet korzyści.

Zbiórka planowana jest do 1 lipca. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na: https://mazurskamanufaktura.beesfund.com/