MVGM rozpoczyna współpracę z PFR Nieruchomości, spółką zależną od Polskiego Funduszu. W ramach kontraktu MVGM otrzymuje mandat na administrowanie 513 mieszkaniami w inwestycji Nowy Nikiszowiec w Katowicach. Firma przyspiesza swoją ekspansję na rynku najmu instytucjonalnego. Umowa z PFR Nieruchomości jest kolejnym kontraktem na zarządzanie nieruchomościami mieszkaniowymi na wynajem pozyskanym przez MVGM w ostatnich tygodniach. Polskie portfolio firmy liczy obecnie już ponad 600 mieszkań.

MVGM jest wiodącym graczem na rynku europejskim. Zatrudnia ponad 1500 osób w 10 krajach i jest jedną z pierwszych firm w Europie, która zaczęła oferować wyspecjalizowane usługi zarządzania dla sektora mieszkań na wynajem (PRS – Private Rented Sector). Rozwój oferty oraz budowa pozycji lidera biznesu zarządczego dla sektora PRS w Polsce jest dla MVGM kluczowym celem strategicznym.

Nowy Nikiszowiec to zespół sześciu budynków wielorodzinnych położonych w katowickiej dzielnicy Janów -Nikiszowiec. Miejsce słynie z wyjątkowego na skalę światową, świetnie zachowanego osiedla z początków XX w. Inwestycja ma sporo cech charakterystycznych nawiązujących do tradycyjnej śląskiej zabudowy i historii tego miejsca. Obiekt został wyróżniony nominacją do nagrody imienia Miesa van der Rohe – jednej z najważniejszych architektonicznych nagród w Europie. W budynkach znajduje się 513 mieszkań wykończonych pod klucz przeznaczonych na wynajem w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, realizowanego przez PFR Nieruchomości S.A.. Architektura oraz organizacja budynków i ich otoczenia są nowoczesne i funkcjonalne i nawiązują charakterem do śląskich tradycji, sprzyjają sąsiedzkiej integracji dzięki wspólnym terenom rekreacyjnym czy ogródkom. Jest to największa inwestycja rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.
Wszystkie lokale administrowane będą przez MVGM.

Nowy Nikiszowiec powiększy nasz portfel do ponad 600 mieszkań. Nawiązaliśmy współpracę z Klientem, który jest pionierem w zakresie budowania mieszkań na wynajem w Polsce. Dzięki zespołowi specjalistów, wieloletniemu doświadczeniu w zarządzaniu różnymi nieruchomościami w Polsce, wzbogaconemu o ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami mieszkaniowymi w Europie, jesteśmy gotowi na prowadzenie projektu zarządczego w dowolnej skali. Nowy Nikiszowiec to dla nas istotny etap w budowie pozycji MVGM w Polsce jako kluczowego partnera i doradcy w zakresie zarządzania dla klientów z sektora PRS. – Agnieszka Nowak, Dyrektor Zarządzająca MVGM w Polsce.

Zadania postawione przed MVGM w Nowym Nikiszowcu obejmą zarówno tematy techniczne, jak i obsługę najemców. Do obowiązków zarządcy należeć będzie między innymi świadczenie usług administrowania wraz z zapewnieniem bieżącej obsługi technicznej, zarządzanie usługami utrzymania czystości i zieleni oraz odśnieżania.

Inwestycja powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Za realizację była odpowiedzialna spółka celowa MDR Katowice, utworzona przez dwa podmioty: PFR Nieruchomości S.A. oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS). Finansowanie pochodzi ze środków Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN, którym zarządza spółka PFR Nieruchomości. Jest to alternatywa dla osób zakupu mieszkania na kredyt.