Najlepsze aplikacje biznesowe na iPhone

technologia dane telefon

Współczesny biznesmen ze względu na ogrom obowiązków, jakich na nim ciąży, ma dość duże oczekiwania względem sprzętu technologicznego. Jednym z narzędzi, które zawsze ma pod ręką, jest smartfon. Urządzenie to jest małe i poręczne, a przy tym technologicznym zaawansowaniem do złudzenia przypomina komputer. Można na niego ściągać ułatwiające pracę aplikacje i korzystać z nich w dowolnym miejscu o dowolnej porze. Które bezpłatne aplikacje warto mieć na swoim smartfonie?

Adobe Acrobat Reader

Jest to absolutne minimum, jakie człowiek biznesu powinien posiadać na telefonie. Pozwala mu onoprzeprowadzać podstawowe czynności, jakie wykonuje się w biurze, bez względu na miejsce, w którym przebywa. Dzięki niemu można otworzyć pliki PDF przesłane w wiadomości e-mail. Dodatkowo umożliwia zaznaczanie ważnych fragmentów tekstu, dodawanie podpisów czy zapisywanie plików. Adobe Acrobat Reader warto mieć na swoim telefonie.

Tripit

Osoby pracujące w biznesie często podróżują, czy to w zagraniczną delegację czy na rozmowę z klientem odbywającą się na drugim końcu kraju. Aplikacja Tripit umożliwia sprawne zaplanowanie biznesowej podróży, by w natłoku terminów żaden nam nie umknął. W końcu trzeba pamiętać o wszystkim – począwszy od rezerwacji lotu, na przebiegu pobytu skończywszy. Dzięki tej aplikacji chaos zamieni się w ład i porządek.

Pocket

Każdy, bez względu na branżę, powinien orientować się w aktualnościach polityczno-ekonomiczno-społecznych. Niektóre zdarzenia mogą mieć bezpośredni wpływ na daną dziedzinę, więc warto o nich wiedzieć zaraz po ich zajściu. W aplikacji Pocket znajdziesz artykuły, video i linki, które możesz zachować w bibliotece i wrócić do nich, gdy czas będzie Ci na to pozwalał. Żadne istotne z punktu widzenia Twojej pracy wydarzenie już nigdy Ci nie umknie.

Bloomberg Business

To jeden z największych serwisów, poświęcony w pełni biznesowi i finansom. Aplikacja jest przejrzysta i intuicyjna, dostarcza najświeższych informacji z 45 branż. Zaletą jest to, że dzięki inteligentnemu oprogramowaniu Bloomberg Business dobiera dla nas tylko ważne dla nas informacje, dzięki czemu możemy skupić się tylko na sprawdzaniu tych newsów, które mają znaczenie dla posiadanego przez nas kapitału.

Aby bezpiecznie korzystać z aplikacji w pracy i w podróży, warto pamiętać o ubezpieczeniu smartfona –cheap iPhone insurance, które ma za zadanie chronić inwestora m.in. przed skutkami nieautoryzowanego użycia telefonu.