Nie ma powodów, aby spieszyć się z kupnem mieszkania

Sprzedaż nowych mieszkań spadła. To jednak nie oznacza, że na pierwotnym rynku nieruchomości pęknie bańka cenowa. Istotne jest, że już nie warto się spieszyć z decyzją o kupnie mieszkania.

Ceny nowych mieszkań rosły bardzo szybko, rynki lokalne mają swoją specyfikę, ale były to wzrosty przekraczające nawet 10 proc. rok do roku. Tak duża dynamika wzrostu cen była przed 10-laty, co skończyło się pęknięciem bańki cenowej.

– Jednak teraz sytuacja jest inna, ponieważ bardzo szybko rosną wynagrodzenia, ich tempo jest zbliżone do wzrostu cen mieszkań – mówi w rozmowie z MarketNews24 Jarosław Sadowski z Expandera.

Dynamika wzrostu cen będzie hamować. To już widać z danych za kolejne miesiące br. Prawdopodobnie nie ma powodów, aby się spieszyć z decyzją o kupnie mieszkania. Istotne jest w jakim celu kupujemy mieszkanie. Czy jest to decyzja inwestycyjna, czy związana z założeniem rodziny, czyli nowe mieszkanie będzie nam niezbędne.

– Jeżeli chcemy założyć rodzinę, to nie ma na co czekać z kupnem mieszkania, ale też nie należy się spieszyć, to dobry czas, aby wybierać najlepsze oferty i negocjować korzystniejszą cenę – ocenia J.Sadowski.