Ochrona szyta na miarę. Sprawdź, jak kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy

0
ochrona

ochronaBez względu na to, czym zajmuje się twoja firma, jednym z filarów jej sukcesu jest troska o bezpieczeństwo prowadzenia działalności – zarówno w zakresie ochrony osób, jak i mienia. Zastanawiasz się, jak o nie zadbać? Oto, jakie rozwiązania oferuje ci rynek nowoczesnych usług z branży security.

Kosztowny sprzęt biurowy i produkcyjny, warta setki tysięcy złotych flota pojazdów, gotówka, którą obracasz, czy dane osobowe twoich pracowników i klientów – to tylko niektóre (bez)cenne zasoby twojej firmy, które wymagają ochrony. Czy tej fizycznej, związanej z obecnością pracownika ochrony na terenie obiektu? Nie zawsze i nie tylko. Oto, w co warto zainwestować, aby spać spokojnie.

Nowoczesne systemy zabezpieczeń, czyli co?

Podstawą zabezpieczenia firmy jest dobrze dobrany system zabezpieczeń. O czym mowa? Standardowe rozwiązanie to centrala, z którą zintegrowana jest sieć rozmaitych czujników – m.in. ruchu, nieautoryzowanego otwarcia drzwi, dymu czy gazu. Ta forma zabezpieczeń doskonale sprawdza się m.in. w biurach, magazynach czy zakładach produkcyjnych – zwłaszcza po godzinach otwarcia firmy. To jednak nie wszystko, w co można i warto zainwestować. Przydatne mogą się okazać również np.:

  • system kontroli dostępu – który dodatkowo zabezpieczy wejście do określonych pomieszczeń i stref w firmie (np. do archiwów czy serwerowni),
  • system zabezpieczania gotówki – bezpieczny wpłatomat, który uniemożliwi złodziejom kradzież gotówki w trakcie napadu.

Zintegrowane rozwiązania dla bezpieczeństwa

Systemy bezpieczeństwa nie działają „w próżni”. Samo zainstalowanie alarmu nie wystarczy, aby realnie wzmocnić ochronę obiektu. Niezbędne jest również rzetelne monitorowanie działania zabezpieczeń oraz szybka reakcja na wykryte zagrożenie. Dlatego najlepsze systemy bezpieczeństwa są:

  • obsługiwane przez firmy ochroniarskie, np. takie jak Konsalnet – oznacza to, że każdy system alarmowy dociera do centrali monitoringu, co powoduje natychmiastową interwencję specjalistów,
  • sprzężone z systemem monitoringu – kamery pozwalają na bieżąco obserwować sytuację na terenie obiektu, ale i – jak to ma miejsce w systemach inteligentnej telewizji przemysłowej – automatycznie identyfikują rozmaite zagrożenia. Mogą też posłużyć do wykonania zdalnego obchodu i weryfikacji sytuacji.
Czytaj również:  Hakerzy wyłudzają miliardy dolarów haraczu. FBI otrzymuje 1,3 tys. zgłoszeń dziennie

Jak zatem dobrać system bezpieczeństwa? Najlepiej zrobić to wspólnie z ekspertami z branży security. Specjaliści przeanalizują potrzeby twojej firmy w tym zakresie i pomogą ci dobrać współmierne do nich zabezpieczenia.