Perfect Gym Solutions i Nethone wśród innowacyjnych start-upów wybranych do programu EY Accelerating Entrepreneurs 2017

0

47 start-upów z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji i Pacyfiku zakwalifikowało się do programu EY Accelerating Entrepreneurs podczas EY Strategic Growth Forum Mediterranean w Rzymie. W tym gronie znalazły się dwie innowacyjne firmy z Polski: Perfect Gym Solutions i Nethone.

Firma doradcza EY pomaga innowacyjnym firmom, które wprowadzają przełomowe rozwiązania w ich ekspansji i rozwoju globalnym. – Są to przedsiębiorcy, którzy opierają swój pomysł na nowoczesnych technologiach. Ponieważ rozwiązania przez nich proponowane mogą być stosowane z powodzeniem na rynkach międzynarodowych, wsparcie ich w globalnej ekspansji jest szczególnie istotne – mówi Krzysztof Witkowski, odpowiedzialny za programy EY skierowane do start-upów. To trzecia edycja programu EY Accelerating Entrepreneurs w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) oraz druga w regionie Azji i Pacyfiku.

W tegorocznym programie zostały wybrane dwa start-upy z Polski: Perfect Gym Solutions oraz Nethone. Pierwsza z firm dostarcza oprogramowanie dla klubów fitness w 35 krajach na świecie, które pomaga w administrowaniu i zarządzaniu członkostwami, płatnościami, grafikami zajęć, listą i wynagrodzeniem trenerów, sprzedażą oraz posiada zaawansowane narzędzia Business Intelligence dla menadżerów. Perfect Gym ma także aplikację mobilną dla klientów klubów fitness oraz zaawansowane urządzenia self-service. W niespełna 6 lat firma stała się jednym z liderów rozwiązań IT dla branży fitness na świecie bez znaczącego finansowania dotychczasowych inwestorów. Ambicją spółki jest ekspansja na kolejne kraje w tym USA, UK, Niemcy i kraje skandynawskie oraz znalezienie międzynarodowego partnera finansowego. EY Accelerating Entrepreneurs to wspaniała inicjatywa pod względem merytorycznym, ale przede wszystkim pod względem nawiązanych znajomości, które będą procentować przez wiele nadchodzących lat. Ogromnie mnie cieszy, że jedna z największych firm konsultingowych otwiera się na całkiem nowy, ale jakże perspektywiczny rynek start-upów. Wyobraźmy sobie, jak mogłaby wyglądać polska scena młodych przedsiębiorców, gdyby od samego początku dostawali merytoryczne wsparcie na najwyższym poziomie. Ilu błędów mogliby uniknąć i gdzie teraz byłby ich biznes? – mówi Jacek Szlendak, współzałożyciel i prezes Perfect Gym Solutions. – Myślę, że powoli otwiera się nowy rozdział, który wymaga wielu kompromisów po obydwu stronach. Ze strony firmy konsultingowej, aby dostosować model współpracy do początkujących firm, gdzie każda złotówka jest na wagę złota oraz początkujących przedsiębiorców, aby zrozumieli, że czasem warto zainwestować troszkę więcej, aby fundamenty naszego nowego domu były stabilne, pozwoliły na szybki wzrost i utrzymały przez wiele lat rozwoju – dodaje.

Czytaj również:  Rozwój gospodarczy i wzrost PKB na świecie – czy w 2018 roku szczyt koniunktury jest już za nami?

Druga wyróżniona firma z Polski, Nethone, dostarcza rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję z obszaru Business Intelligence, pozwalające m.in. w czasie rzeczywistym przewidywać oszustwa w branży e-commerce i automatycznie im zapobiegać. Analizując tysiące punktów danych, system wykrywa próby dokonywania płatności przez nieuprawnione osoby, przejęcia kont czy nadużycia w ramach programów afiliacyjnych. Już dziś polska firma świadczy usługi dla kilkunastu klientów z Europy, USA i Ameryki Łacińskiej, a jej ambitne plany rozwojowe zakładają szybkie pomnożenie tej liczby.