Rozliczasz się w euro? Sprawdź kurs euro w społecznościowej wymianie walut i oszczędzaj!

forex

Prowadzona przez ciebie firma działa na skalę międzynarodową, co wiąże się z koniecznością rozliczania faktur z zagranicznymi kontrahentami? Do tej pory kupowałeś euro w swoim banku, jednak ostatnie zmiany kursów skłoniły cię do poszukiwania alternatywnej opcji? Dowiedz się zatem, czym jest społecznościowa wymiana walut i dlaczego warto zdecydować się na taki krok. Twoje oszczędności mogą wynieść nawet do 8% na każdej transakcji!

Wymiana walut bez spreadu jest możliwa!

Kursy euro w twoim banku są tak wysokie zwłaszcza ze względu na marżę, stanowiącą zysk dla danej instytucji finansowej. Powoduje ona powstanie spreadu, czyli rozbieżności pomiędzy kursem sprzedaży i zakupy tej samej waluty. Wymieniając walutę w internecie, możesz natomiast zawierać transakcje po dowolnych kursach i wreszcie przestać przejmować się wysokim spreadem. Społecznościowe giełdy walutowe działają bowiem w zupełnie odmienny sposób. W tym przypadku to jedynie od ofert samych użytkowników zależy wysokość kursów. Serwis wyłącznie pośredniczy pomiędzy dwiema stronami transakcji. W zamian za udostępnianie elektronicznej infrastruktury, pobiera symboliczną prowizję. W najpopularniejszym polskim serwisie tego typu – Walutomacie – kształtuje się ona na maksymalnym poziomie 0,2% wartości każdej wymiany.

Poznaj najlepsze kursy euro na rynku

Nie musisz już z niepokojem spoglądać na dynamicznie rosnące kursy euro. Użytkownicy internetowej giełdy społecznościowej wymieniają walutę europejską po znacznie korzystniejszych kursach w porównaniu do kantorów czy banków. Możesz się o tym przekonać, odwiedzając stronę pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Zobaczysz tutaj zawsze aktualne kursy euro, wyświetlane na podstawie bieżących ofert użytkowników Walutomatu. Najlepsze oferty sprzedaży i zakupu EUR są aktualizowane wielokrotnie w ciągu każdej doby. Masz także możliwość zapoznania się z zestawieniem ostatnich wymian, a także sumarycznymi kwotami zawartych transakcji. Zarazem warto przeanalizować dane zawarte na kolorowym wykresie. Możesz wybrać dowolny zakres czasowy prezentowanych informacji – np. z całego minionego roku.

Jak wymieniać walutę na giełdzie społecznościowej online?

Istnieją dwie metody wymiany euro za pośrednictwem serwisu społecznościowej wymiany walut. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla tych osób, które nie chcą czekać. System proponuje im najatrakcyjniejszy kurs, na podstawie bieżących ofert użytkowników platformy. Jeżeli jednak czas nie odgrywa dla ciebie głównej roli, wtedy możesz zaczekać na jeszcze lepsze kursy. W tym celu wystarczy złożyć własną ofertę i liczyć na to, że znajdzie się inny uczestnik giełdy, będący w stanie ją zaakceptować. Komplementarne oferty zostaną automatycznie dobrane, po czym system zainicjuje transakcję.

Kiedy już wymienisz walutę, pozostanie ci jeszcze jej wypłacenie z wirtualnego portfela. Możesz przelewać środki na dowolny rachunek walutowy, niezależnie od tego, czy jesteś jego właścicielem. Masz także możliwość przesłania pieniędzy w euro bezpośrednio na konto swojego kontrahenta. Taką usługę wprowadził serwis Walutomat, który oferuje znacznie tańsze przelewy zagraniczne w porównaniu do opłat naliczanych z tego tytułu przez banki.