Agencja marketingowa – jak może pomóc odnieść sukces?

agencja marketingowa

Marketing prowadzony w internecie to obecnie najpowszechniejszy i najbardziej skuteczny sposób docierania do klienta docelowego. Sprawdza się to w przypadku firm małych, lokalnych, działających na obszarze województwa czy miasta, oraz oczywiście w przypadku przedsiębiorstw, które obecne są na rynku ogólnopolskim. Sprzedaż detaliczna, hurtowa, usługi, produkcja – wszystkie branże w takim czy innym stopniu korzystają z internetu. Jak robić to dobrze?

Samodzielnie czy przez Agencję?

Wielu właścicieli firm, szczególnie nie dysponujących dużym kapitałem na działania marketingowe, zadaje sobie takie właśnie pytanie. Przecież internet jest pełen poradników, jak się w nim reklamować, co robić, by podnieść sprzedaż, znaleźć klientów. Rychło jednak okazuje się, że to nie takie proste, a diabeł – jak zwykle – tkwi w szczegółach. To prawda, że można nauczyć się samodzielnych metod promocji w internecie, jednak nauka taka jest czaso- i pracochłonna.

Nie wystarczy przecież wyłącznie podjęcie jakiś działań. Koniecznie trzeba wiedzieć, jaki przyniosły skutek, umieć ocenić możliwości danych metod, optymalizować ich koszta. To zaś, bez specjalistycznej wiedzy i nieraz wieloletniego doświadczenia, będzie przysparzać problemów.

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z pomocy profesjonalnych firm marketingowych, jak Agencja Webrange z Krakowa. Nawet duże firmy, które teoretycznie stać jest na utrzymywanie własnych działów marketingu, bardzo często korzystają z usług zewnętrznych. Outsourcing jest popularny między innymi dlatego, że każda ze stron może specjalizować się w tym, na czym zna się najlepiej. Marketing w internecie nie jest przecież statyczny. Podlega ciągłym zmianom za sprawą nowych narzędzi, możliwości, technologii, zmian w preferencjach użytkowników sieci. Nie zapominając o słynnych aktualizacjach algorytmów Google, które niejedną strategię marketingową potrafiły „postawić na głowie”.

Sposoby na większą sprzedaż w sieci

Jakie działania z zakresu marketingu internetowego można podjąć, by zwiększyć przychody, zyski, rozpoznawalność marki? Istnieje ich cały szereg, niektóre dość wyspecjalizowane (jak np. reklamy w sieci LinkedIn, skuteczne w kontaktach B2B), inne stosowane powszechnie. Do nich właśnie zaliczyć można:

  • Pozycjonowanie stron internetowych. To szereg procesów, dzięki którym witryna uzyskuje widoczność w tzw. wynikach organicznych wyszukiwania. Innymi słowy po wpisaniu zadanej frazy w wyszukiwarkę, to właśnie nasza strona widnieje na szczycie listy. Jest to efekt bardzo pożądany i przynoszący duże profity, jednak nie bez wad. Jest po prostu czasochłonny. Zdobycie wysokich pozycji przez witryny, które dopiero co powstały albo znajdują się daleko na liście wyszukiwań, może trwać wiele miesięcy. Dla popularnych branż założenie roku intensywnych działań marketingowych wcale nie będzie przesadą. Wysiłek oczywiście opłaci się, jednak co robić, zanim do tego dojdzie?
  • Reklamy płatne PPC. To drugi z najpopularniejszych sposób dotarcia do klienta końcowego, oferowany m.in. przez Agencję Webrange w Kielcach. Systemy PPC, czyli Pay Par Click, to reklamy, za które płatność następuje w momencie „kliknięcia” na nie. Płacimy więc wyłącznie za efekt, którym jest wejście użytkownika na stronę, zazwyczaj oczywiście w celu zaoferowania mu możliwości zakupu produktów/usług. Ruch na stronę i przychody z działań PPC można pozyskać bardzo szybko.
  • Media społecznościowe. Umiejętne wykorzystanie mediów społecznościowych, jak Facebook czy Instagram, pozwala budować wizerunek firmy, zwiększać jej rozpoznawalność, zachęcać do odwiedzin na stronie, angażować klientów, obecnych i potencjalnych. Może też bezpośrednio generować sprzedaż, wszak Facebook Ads to właśnie system reklam płatnych, wyświetlanych użytkownikom tego serwisu.

Na wymienionych wyżej obszarach można działać na wiele sposobów. W zależności do targetu, grupy docelowej, konstruować różne formy  i kanały przekazu. Badać ich skuteczność, optymalizować koszta, odrzucać nieefektywne i promować te, które uzyskują najwyższą stopę zwrotu z inwestycji. Do tego wszystkiego trzeba mieć jednak dobrego partnera, znającego się na zawiłościach, szansach i możliwościach, jakie charakteryzuje marketing w internecie.