Andrzej Niziołek pokieruje rozwojem Veeam Software w Europie Wschodniej

Andrzej Niziołek – starszy menedżer regionalny Veeam Software w północnej i południowej części Europy Wschodniej

Veeam® Software, mianował Andrzeja Niziołka – do niedawna szefa sprzedaży rozwiązań Azure w polskim oddziale firmy Microsoft – na stanowisko starszego menedżera regionalnego Veeam Software w północnej i południowej części Europy Wschodniej. Nowy menedżer będzie zarządzał sprzedażą rozwiązań Veeam w Polsce oraz w trzynastu innych krajach regionu.

Powołanie nowego menedżera regionalnego w Veeam ma na celu kontynuowanie dynamicznej ekspansji firmy, ze szczególnym naciskiem na sektor dużych przedsiębiorstw i segment chmury. Oprócz Polski, Andrzej Niziołek będzie nadzorował sprzedaż rozwiązań Veeam w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia), w regionie Adriatyku (Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia), oraz w Rumunii, Bułgarii i Albanii.

Andrzej Niziołek – starszy menedżer regionalny Veeam Software w północnej i południowej części Europy Wschodniej„Od wielu lat jestem blisko związany z rynkiem IT m.in. w zakresie ochrony danych, technologii dla nowoczesnych centrów danych oraz chmury, dlatego mogłem obserwować z boku dynamiczny rozwój Veeam Software. Jestem pod wrażeniem, jak Veeam rozwinął się w ciągu ostatniej dekady, regularnie notując wzrosty przychodów oraz liczby partnerów i klientów. Możliwość zarządzania gamą innowacyjnych produktów, które są cenione za skuteczne gwarantowanie dostępności usług i przeciwdziałanie przestojom sprawia, że z entuzjazmem przystępuję pracy. Bardzo cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu, wraz z którym będę mógł ułatwić klientom przejście procesu cyfrowej transformacji oraz przyczynić się do dalszego rozwoju Veeam w Polsce i regionie” – powiedział Andrzej Niziołek, starszy menedżer regionalny Veeam Software w północnej i południowej części Europy Wschodniej.

Olivier Robinne – wiceprezes Veeam w regionie EMEA„Mianując Andrzeja wzmacniamy zespół kierowniczy w regionie EMEA, który już teraz prezentuje światową klasę i znacząco przyczynia się do imponującego wzrostu przychodów całej firmy. W minionych kwartałach Veeam rozwijał się dynamicznie na rynkach, które teraz powierzamy Andrzejowi. Dlatego stawiamy przed nim ambitny cel co najmniej utrzymania wysokiego tempa wzrostu. Jestem przekonany, że zarówno doświadczenie i wysokie kwalifikacje naszego nowego menedżera, jak też nienasycony apetyt użytkowników na ciągły dostęp do krytycznych danych i aplikacji, pozwolą jego zespołowi nie tylko podtrzymać dynamikę rynkowej ekspansji Veeam ale nawet przekroczyć plany” – skomentował Olivier Robinne, wiceprezes Veeam w regionie EMEA.

Andrzej Niziołek ma blisko dwie dekady doświadczenia w czołowych firmach branży informatycznej. Przed przejściem do Veeam pełnił szereg funkcji kierowniczych w organizacjach specjalizujących się w sprzedaży rozwiązań IT dla biznesu, w tym produktów dla nowoczesnych centrów danych i chmury obliczeniowej. Kompetencje menedżerskie Andrzej Niziołek rozwijał m.in. w lokalnym oddziale firmie Microsoft, gdzie odpowiadał za sprzedaż chmurowych rozwiązań Azure. Wcześniej jako dyrektor regionalny zarządzał sprzedażą produktów w rodzimej filii Commvault. Swoje umiejętności zarządcze i sprzedażowe, nowy menedżer Veeam doskonalił także podczas przeszło siedmioletniej pracy w firmie EMC Computer Systems (obecnie Dell EMC). Rozpoczynał tam karierę jako kierownik sprzedaży produktów dla sektora telekomunikacyjnego, by ostatecznie awansować na stanowisko dyrektora regionalnego ds. rozwoju rynku dostawców usług w chmurze w rejonie Europy Wschodniej i Rosji. Uprzednio przez blisko sześć lat rozwijał kwalifikacje w IBM Polska, gdzie przeszedł drogę od specjalisty do kierownika zarządzającego sprzedażą do klientów korporacyjnych. Swoją przygodę z pracą w sektorze IT rozpoczynał w polskiej firmie Suntech. Andrzej Niziołek posiada tytuł magistra inżyniera, który uzyskał na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.