Blog o ubezpieczeniach

0
analiza koszt podatek ubezpieczenie

Stres, mało aktywny tryb życia, złe emocje niszczą nasze zdrowie – także fizyczne. Siedzący tryb życia i zła dieta wpływają niekorzystnie zarówno na naszą pracę, ale i zdrowie. Z roku na rok rośnie liczba chorych na raka. Choroby nowotworowe dotykają co roku już blisko 160 tys. Polaków. Leczenie onkologiczne jest długie i kosztowne. Firmy ubezpieczeniowe przygotowały specjalną ofertę tzw. onkopolis.

Nowotwór to nie tylko duże obciążenie emocjonalne, ale i niestety finansowe. Osoba dotknięta rakiem dodatkowo może nie być w stanie pracować podczas terapii. Niekiedy jedynym rozwiązaniem jest kosztowne leczenie w innym kraju. Choć samodzielne odkładanie pieniędzy również może być dobrym rozwiązaniem, to jednak najlepszym wyjściem jest wybranie tzw. onkopolisy, która chroni przed konsekwencjami takiej choroby. Statystyki pokazują, że najczęściej z takiej formy ubezpieczenia korzystają mężczyźni w wieku od 30 do 50 lat.

Onkopolisy, czyli ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka – gdzie można je nabyć?

Jeszcze do niedawna onkopolisy nie były często spotykane. Obecnie oferuje je wiele firm ubezpieczeniowych, a do współpracy z nimi włączyły się także banki. Rozwojowi takich ofert też nie ma się co dziwić, gdyż liczba zgonów z powodu nowotworów złośliwych w Polsce wynosi ok. 100 000 osób rocznie.

Zazwyczaj ubezpieczenia obejmują nowotwory złośliwe. W przypadku wariantów in situ (czyli nowotworów nieinwazyjnych) w rozpisce umowy znajduje się jedynie kilka ich rodzajów. Zwykle wiąże się to także z tym, że cena świadczenia jest odpowiednio niższa niż w sytuacji zachorowania na nowotwór złośliwy.

Onkopolisa – ile kosztuje?

Istnieją firmy, które oferują kwotę ubezpieczenia sięgającą 50 000 złotych w przypadku składki miesięcznej 3,75 złotych. W niektórych przypadkach uzyskanie takiego ubezpieczenia jest dodatkiem i wymaga podpisania całego pakietu ubezpieczenia na życie.

Wśród niektórych ofert da się znaleźć kwoty ubezpieczenia powyżej 50 000 złotych, gdzie składka wynosi od 40 zł na miesiąc. Niektóre firmy, które oferują wysoką kwotę ubezpieczenia za jednocześnie stosunkowo niską składkę, mogą jednocześnie stawiać konkretne wymagania. Przykładowo niektóre nie obejmą ubezpieczeniem osoby, która posiada członków rodziny z historią choroby nowotworowej.

Podsumowanie

Na pewno ofert ubezpieczenia od raka będzie pojawiało się na rynku coraz więcej. Jak zawsze warto podjąć rozsądną decyzję i przeanalizować jak najwięcej dostępnych opcji, aby wybrać ubezpieczenie, które faktycznie pomoże pokryć koszty leczenia.

Więcej informacji znajdziesz na blogu: https://www.metlife.pl/o_metlife/blog/