Brexitowe decyzje wpływają na funta. Bitcoin regeneruje się po decyzji SEC

0

Dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy podane do publicznej wiadomości w piątek okazały się znakomite. 235 tys. nowych etatów przybyło w USA w lutym, więcej niż przewidywali analitycy. Dow Jones zakończył ubiegły tydzień na stracie, była to pierwsza tygodniowa strata od czasu bicia ostatnich rekordów. Rynki azjatyckie dziś zachowywały się różnorako – w Chinach odnotowano lekkie wzrosty, z kolei słabe spadki w Australii, natomiast w Japonii było płasko.

Największym zmartwieniem inwestorów jest obecnie ropa naftowa, której cena pozostaje poniżej pułapu 50 USD za baryłkę. Do tak rekordowej zniżki doprowadził głównie wzrost zapasów surowca w USA. Dolar amerykański jest także pod presją, na czym zyskuje złoto, którego notowania wzrosły powyżej poziomu 1200 USD za uncję.

Wydarzeniem, które zelektryzuje rynki w tym tygodniu będzie środowa decyzja FED odnośnie do podwyżki stóp procentowych w USA.

Także wartym uwagi wydarzeniem ostatniego tygodnia była decyzja amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dotycząca wydania zgody na start pierwszego bitcoinowego ETF braci Winklevoss. Pomimo pewności i optymizmu przejawianego przez wielu analityków, SEC nie wydało zgody. Ta wiadomości spowodowała spory spadek wartości bitcoina. Jednak już w poniedziałkowy poranek nastąpiła korekta kursu, kryptowaluta w pełni się zregenerowała i powróciła do pułapu jeszcze z przed podjęcia decyzji.

BITCOIN_2017_03_13

Świetnie radzi sobie także nowa krytpowaluta – Ehthereum, która zyskała 8 USD na wartości i odnotowała jedną z największych zwyżek.

Dziś brytyjska Izba Gmin będzie debatować nad ustawowym upoważnieniem rządu premier May dotyczącym rozpoczęcia negocjacji z Brukselą. W ubiegłym tygodniu do ustawy zostały wprowadzone niekorzystne dla rządu poprawki autorstwa Izby Lordów, jest jednak duża szansa, iż izba niższa je oddali. Przeciąganie ustawy przez parlament ma negatywne konsekwencje dla funta, który odnotowuje kolejne zniżki.GBP_USD_2017_03_13

Komentarz rynkowy Matiego Greenspana, Starszego Analityka Rynków w eToro

Zastrzeżenie

Ta informacja służy jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie powinna być traktowana jako porada albo rekomendacja inwestycyjna. Przeszłe wyniki nie dają gwarancji osiągnięcia rezultatów w przyszłości. Trading wiąże się z ryzykiem. Ryzykuj tylko kapitał, na którego stratę jesteś przygotowany.

Wszystkie dane, liczby i wykresy są aktualne na dzień 13 marca.

Czytaj również:  EBC uspokaja rynki