Co to jest pożyczka odnawialna?

0

Pożyczka odnawialnaWiększość ludzi niechętnie zaciąga kredyty, obawiając się zadłużenia i potencjalnej niemożności spłaty należnych bankowi pieniędzy. Pomimo tego, nagłe, dodatkowe wsparcie finansowe często okazuje się absolutnie konieczne, szczególnie w dzisiejszym, dynamicznym świecie biznesu.

Co zazwyczaj odstrasza ludzi od pożyczek, to jednak odsetki – świadomość, że w ostateczności i tak będzie trzeba zapłacić więcej potrafi być bardzo zniechęcająca. Całe szczęście, alternatywa, jaką jest pożyczka odnawialna jest swojego rodzaju wyjątkiem od tej reguły. Usługę tą można określić jako dodatkowy fundusz, który oferuje nam bank za prowadzenie konta. W przypadku tego typu oferty odsetki są bardzo niskie albo kompletnie ich nie ma.

Pomimo to, przed podjęciem decyzji koniecznie należy dogłębnie przeanalizować proponowane nam warunki umowy. W zależności od konkretnego banku oraz naszej osobistej zdolności kredytowej, zasady pożyczki odnawialnej mogą się znacznie różnić.

Warte uwagi są:

  • Dostępna kwota
  • Termin spłaty
  • Wysokość odsetek
  • Dodatkowe opłaty

Na jakiej zasadzie działają pożyczki odnawialne?

Pożyczka odnawialna, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia cykliczne zaciąganie niewielkich pożyczek. W praktyce jest to pewna rezerwa, którą oferuje nam bank w zamian za korzystanie z jego oferty. Kwota zazwyczaj nie przekracza 3000 złotych, lecz można pobierać ją bez obaw o poważne konsekwencje finansowe. Bardzo ważne jest, aby przystąpić do takiej umowy na dobrych warunkach – stąd duża popularność https://akredo.pl/ oraz innych, podobnych portali pomagających w uzyskiwaniu kredytów.

Komu poleca się pożyczki odnawialne?

Z uwagi na swoją unikalną formę, pożyczka odnawialna jest idealna dla osób bez stałych zarobków, na przykład freelancerów czy ludzi pracujących wyłącznie na zlecenia. Pozwala ona utrzymać stabilność finansową, głównie poprzez wyrównanie różnicy w wynagrodzeniu pomiędzy poszczególnymi miesiącami w roku. Jeśli podczas danego okresu pracy było mniej, można skorzystać z takiej pożyczki, a następnie spłacić ją w bardziej lukratywny miesiąc.

Czytaj również:  Rynek pożyczek w maju 2019 r.