Comperia wzmacnia swoją pozycję na rynku ubezpieczeń

0
ubezpieczenia

Comperia.pl S.A., popularna polska porównywarka produktów i usług finansowych, podpisała strategiczną umowę z grupą finansową Arrant Sp. z o.o. na wdrożenie aplikacji Comperia Agent, pomocnej w codziennej pracy agentów ubezpieczeniowych.

Jak wygląda codzienna praca agenta ubezpieczeniowego? Włącza komputer lub inne przenośne urządzenie z dostępem do Internetu, a następnie przedziera się przez gąszcz różnego rodzaju systemów dostarczanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe – kilkanaście kalkulacji, setki wprowadzonych danych, tylko po to, by wybrać końcowemu klientowi najlepszą na rynku ofertę ubezpieczeniową. Sytuację tę postanowiła zmienić ogólnopolska grupa finansowa Arrant Sp. z o.o., która z myślą o swoich współpracownikach i klientach podpisała z Comperia.pl S.A. umowę na wdrożenie aplikacji Comperia Agent.

– Dzięki naszej aplikacji agent ubezpieczeniowy wykonuje wszystkie czynności, od jednokrotnego wpisania danych i automatycznego wygenerowania kilkunastu kalkulacji, po wystawienie polisy, w jednym oknie przeglądarki internetowej. Jest to niebywałe ułatwienie codziennej pracy. Agent ubezpieczeniowy oszczędza swój czas, wybiera najlepszą ofertę dla klienta oraz z poziomu CRM lepiej zarządza posiadaną bazą klientów. Dodatkowym wyróżnikiem Comperia Agent jest integracja z programem partnerskim ComperiaLead, co umożliwia agentom uzyskiwanie dodatkowych korzyści finansowych np. poprzez polecanie klientom jazd próbnych najnowszymi modelami aut. Cieszy nas również co raz większa otwartość Towarzystw Ubezpieczeniowych w współtworzeniu naszej aplikacji – powiedział Daniel Palak, dyrektor zarządzający obszarem ubezpieczeń w Comperia.pl S.A.

Arrant Sp. z o.o. specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych oraz życiowych. Grupa obecnie zatrudnia blisko 3 tys. zarejestrowanych pośredników finansowych a w roku 2015 planuje zebrać ponad 100 mln zł składki plasując się tym samym w ścisłej czołówce ogólnopolskich operatorów finansowych.

– Spółka stawia na nowoczesne rozwiązania technologiczne zarówno w obszarze doradztwa oraz sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, jak i obsługi posprzedażowej swoich partnerów. Ostatni kwartał bieżącego roku będzie dla Arrant bardzo pracowity, gdyż poza działaniami zmierzającymi do realizacji planu sprzedaży, planujemy bardzo dobrze i skutecznie przygotować się do wdrożenia aplikacji Comperii, aby zainteresować tym narzędziem jak największą liczbę naszych współpracowników. Razem z Comperią pracujemy także nad modyfikacjami, które dodatkowo wyróżnią aplikację Arrant. Jestem przekonany , że zarówno nasza nowa aplikacja sprzedażowa, jak i kolejne nowości technologiczne, które wkrótce zaprezentujemy, nie tylko przyczynią się do dalszego rozwoju spółki Arrant, ale także wprowadzą potrzebę zmian w procesie obsługi klienta na polskim rynku. – powiedział Artur Pakuła, Prezes Zarządu Arrant Sp. z o.o.

Comperia.pl S.A. już od kilku kwartałów zmaga się z rynkiem o zaufanie do nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla agentów ubezpieczeniowych. Dotychczas Comperia Agent zaufali m.in. Diamond Finance, Lubuska Grupa Kapitałowa, ATUT, Agencja Ubezpieczeniowa Ewa Rosa, a także Idea Partners Group.