Czym jest Allegro Ads i kto może z niego korzystać?

Czym jest Allegro Ads i kto może z niego korzystać

Polski gigant e-commerce – Allegro poszedł w ślady Google oraz Facebooka, oferując na swojej platformie płatne spersonalizowane reklamy. Warto zainteresować się tą usługą, jeżeli zależy Ci na zwiększeniu sprzedaży i popularności swojej marki. W dalszej części artykułu przekażemy najważniejsze informacje o systemie Allegro ADS i podpowiemy, kto może z niego korzystać.

Czym jest Allegro Ads?

Allegro ADS jest platformą reklamową, działającą na podobnej zasadzie co Facebook Ads czy Google Ads. Reklamowanie za pomocą Allegro ADS należy zacząć od dodania kampanii i wybrania ofert, które chcesz promować. Wybrane przez Ciebie oferty zaczną być wyświetlane zależnie od zaprojektowanej kampanii na platformie Allegro lub na zewnętrznych serwisach. Dzięki skorzystaniu z usług Allegro ADS, Twoje oferty będą znacznie bardziej widoczne od ofert konkurencji. Co oczywiście przełoży się na wzrost sprzedaży.

Rodzaje reklam Allegro Ads

Allegro ADS oferuje wyświetlanie trzech różnych typów reklam. Pierwszym typem jest oferta sponsorowana na Allegro. Reklama w postaci oferty sponsorowanej jest umieszczana w wybranych miejscach na liście wyników wyszukiwania. Kolejną opcją jest reklama graficzna, wyświetlana na górze strony z wyszukiwaniami lub na dole oferty pod sekcją „O sprzedającym”. Natomiast prezentacja oferty w sieci reklamowej Allegro Ads polega na reklamowaniu produktów na zewnętrznych serwisach – Facebook i Google.

Kto może korzystać z Allegro Ads?

Z systemu Allegro Ads może skorzystać każda osoba sprzedająca na platformie Allegro. System jest tak skonstruowany, że możesz sam konfigurować reklamy i monitorować wyniki. Jednak prowadzenie zaawansowanych i skutecznych kampanii wymaga dużego zaangażowania, doświadczenia i czasu. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z usług agencji zajmującej się marketingiem internetowym. Dzięki temu można mieć pewność, że nasza kampania przyniesie oczekiwany skutek.

Czy warto korzystać z reklamy Allegro Ads?

Allegro Ads jest formą wspierania sprzedaży produktów na Allegro dla każdego wystawiającego. Zarówno początkujący sprzedający, jak i duże oraz znane marki mogą skorzystać z Allegro ADS. Badania potwierdzają, że około 80% Polaków uważa Allegro za najpopularniejszą platformę do sprzedaży. Ogromna popularność Allegro przekłada się również na duże zasięgi, jakie możemy uzyskać dzięki dobrze przeprowadzonej kampanii na Allegro ADS.