Dalszy spadek Bitcoina

bitcoin kryptowaluty

Bitcoin nadal wycofywał się ze swojego rekordowego poziomu z zeszłego tygodnia, osiągając poziom zaledwie 55 911 dolarów w piątek rano, po czterech dniach dość konsekwentnego spadku z tygodniowego maksimum 65 988 dolarów w ubiegły poniedziałek. BTC następnie nieco ustabilizował się w ciągu weekendu, kończąc niedzielę na poziomie 58 685 dolarów, po czym wczesnym rankiem powrócił do poziomu 57 tys dolarów.

Podobnie Ethereum otworzyło się w zeszłym tygodniu nieco poniżej 4630 dolarów, po czym w kolejnych dniach spadło niżej. Jednak ETH spadł nieco wcześniej niż bitcoin, kształtując się na poziomie 3974 dolarów w czwartek wieczorem i nieco szybciej odbił się, kończąc niedzielę na poziomie 4266 dolarów. Dziś na początku dnia ponownie spadł do poziomu 4130 dolarów.

Co spowodowało spadek bitcoina?

Bitcoin i wiele innych kryptowalut gwałtownie spadły w zeszłym tygodniu – jest kilka powodów. Po pierwsze, aktualizacja Taproot do blockchain bitcoin wywołała niepewność w społeczności inwestorów. Być może jako najważniejsza aktualizacja sieci w ciągu ostatnich czterech lat, Taproot miała na celu usprawnienie transakcji kryptoaktywów, czyniąc je szybszymi i tańszymi. Aktualizacje tego rodzaju mogą powodować krótkoterminową niepewność, ponieważ inwestorzy wstrzymują się, aby zobaczyć, co stanie się z siecią.

Na poziom cen w ostatnim czasie wpływa również amerykańska ustawa dotycząca infrastruktury. Projekt ustawy, kierowany przez prezydenta Joe Bidena, może spowodować, że firmy będą podlegać bardziej rygorystycznym przepisom dotyczącym zgłaszania i obsługi kryptoaktywów, co spowodowało dalszą niepewność inwestorów.

Wreszcie, gdy bitcoin i inne kryptowaluty osiągnęły najnowsze rekordy wszech czasów, zawsze stanowi to miarę czerpania zysków od inwestorów, co następnie przełożyło się na słabość cen. Zarówno BTC, jak i ETH rosną w siłę, a wzloty i upadki rynku są częścią tej historii.

Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro