Karol Półtorak dołączył do zespołu Domu Maklerskiego Banku Handlowego

0
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

DMBH, wiodące na polskim rynku biuro maklerskie z ponad 11% udziałem w rynku, znacząco wzmacnia swój departament rynku pierwotnego (Equity Capital Markets). W połowie lipca do DMBH dołączył Karol Półtorak, który na stanowisku wiceprezesa zarządu i dyrektora Biura Operacji Kapitałowych będzie odpowiadał za rozwój działalności Citi w obszarze ECM w Polsce.

Witold Stępień, prezes DMBH tak skomentował ten alians: „Utrzymanie pozycji lidera na rynku wtórnym jest trudniejsze niż jej zdobycie, ale od trzech lat stawiamy czoło konkurencji a udaje nam się to osiągnąć dzięki profesjonalnemu zespołowi. Chcemy być liderem również w obszarze rynku pierwotnego, dlatego też zatrudniamy najlepszych. Doświadczenie Karola z pewnością przyczyni się do dalszych sukcesów DMBH i osiągnięcia celów, które postawiliśmy sobie w obszarze ECM.

Karol Półtorak ma bogate, kilkunastoletnie doświadczenie transakcyjne ECM i M&A w różnych sektorach gospodarki. Ostatnie 10 lat pracował dla UniCredit CAIB, gdzie prowadził wiele z największych krajowych transakcji ECM i M&A. Przed UniCredit pracował dla PricewaterhouseCoopers i ProCapital (obecnie Deutsche Bank Securities).

Karol tak komentuje swoją decyzję: „Jestem przekonany, że z silnym zespołem, jaki tu zastałem oraz dzięki niekwestionowanej pozycji DMBH na krajowym rynku i globalnej skali działalności Grupy Citi, będziemy oferowali najwyższy poziom obsługi dla naszych klientów. Poza obecnie zrealizowanymi dużymi transakcjami, chcemy mocniej otworzyć się na firmy z szerokiego, średniego segmentu rynku.”

Karol Półtorak to absolwent Szkoły Głównej Handlowej, ukończył kursy m.in. na University of Derby i Harvard Business School, posiada licencję maklerską.