Komentarz walutowy – 6.03.2017

0

Nasz scenariusz na ruch w konsolidacji się sprawdził w całości. W piątek najpierw doszedł do górnego kanału konsolidacji lekko poniżej 4,10 by na wskutek osłabienia się dolara na szerokim rynku zamknąć notowania na poziomie 4,05. W dalszej perspektywie cena dolara zależy głównie od tego jak inwestorzy wycenią 80% prawdopodobieństwo na podwyżkę stóp procentowych w marcu.

Nadchodzące tygodnie będą jednymi z trudniejszych do handlowania dolarem, gdyż w najbliższych dniach mamy posiedzenie EBC, piątkowe peyrolls czyli istotne dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych aż w końcu decyzja FED-u o stopach procentowych. W tej chwili wsparciem dla USDPLN jest poziom 4,0420 i w przypadku jego pokonania droga do 3,98 będzie stała otworem. W przypadku wzrostów opór znajduje się na poziomie FIBO 38% w rejonach 4,0940 a w przypadku jego pokonania droga do 4,15 otwarta.

Kurs USD/PLN

Komentarz walutowy dla par USDPLN
źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

Kurs EUR/PLN

Komentarz walutowy dla par EURPLN
źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

Euro po zaksięgowaniu lokalnego dołka na 4,2770, na wskutek piątkowej fali osłabienia się dolara odbił do poziomu 4,31. Dopóki cena nie pokona trwale poziomu 4,32 w dalszym ciągu będziemy oczekiwać umocnienia się złotówki w stosunku do euro. Wsparciem dale pozostają lokalne dołki na poziomie 4,2770.

Kurs GBP/PLN

Funt, zgodnie z naszym scenariuszem, osłabił się w stosunku do PLN, testując dołki z początku lutego na poziomie 4,97. W tym rejonie uaktywnił się popyt, któremu nie będzie łatwo pokonać istotny opór w rejonie 5,02. Na tym poziomie wypada górne ograniczenie potencjalnej formacji 1 do 1 największej korekty w lokalnym impulsie spadkowym. Ponadto mamy tutaj do czynienia z price action to znaczy z miejscem gdzie cena już wielokrotnie powstrzymywała popyt lub podaż.

Komentarz walutowy dla par GBPPLN
źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o., właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.

Czytaj również:  Dywersyfikacja w warunkach wzrostów stóp procentowych w czasach po luzowaniu ilościowym