Komentarz walutowy dla par USDPLN, GBPPLN i EURPLN

Dolar zgodnie z naszymi założeniami dalej znajduje się w konsolidacji pomiędzy 4,10 a 4.05. Nasz bazowy scenariusz został wczoraj zrealizowany.

0

Dolar zgodnie z naszymi założeniami dalej znajduje się w konsolidacji pomiędzy 4,10 a 4.05. Nasz bazowy scenariusz został wczoraj zrealizowany. Na fali osłabienia się dolara na wszystkich rynkach, zaksięgował formację geometryczną 1 do 1 na poziomie 4,05, a następnie się odbił w kierunku środka kanału. O poranku Klienci ergokantor.pl za dolara płacili 4,07. Obecnie zalecamy ostrożność, gdyż kurs USDPLN jest zależny od sentymentu rynku i kierunku głównej pary walutowej. Naszym scenariuszem bazowym jest ruch w dół i ponowny retest poziomu 4,05, a po jego przełamaniu ruch w kierunku 4 złotych. Następnie początkiem przyszłego tygodnia powinno dojść do impulsu wzrostowego do poziomu co najmniej 4,10. Dalszy kierunek zostanie wyznaczony po decyzji o podniesieniu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. W przypadku alternatywnym należy założyć ruch od razu w górę do poziomu 4,10 i konsolidację na tym poziomie.

USD / PLN

ergokantor-pl_usdpln
źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

GBP / PLN

Na funcie wczoraj doszło do silnego impulsu spadkowego. Zakładaliśmy wyłamanie z kanału wzrostowego i spadek ceny do poziomu 5,01, a finalnie nawet do 4,97 w krótkim terminie. Wczorajszy impuls spadkowy ściągnął cenę o ponad 7 groszy do poziomu 4,98, realizując nasz scenariusz bazowy. Obecnie naszym zdaniem powinno dojść do przynajmniej lekkiej korekty do poziomu 5,03, gdzie nastąpi decyzja inwestorów, w jakim kierunku pójdzie cena. Ponieważ ogólny trend rynkowy na funcie wskazuje deprecjacja brytyjskiej waluty, dlatego oczekujemy, że w przyszłym tygodniu może dojść do kolejnego silnego osłabienia funta, co pozwalało myśleć o przetestowaniu lokalnych dołków na poziomie 4,95. W przypadku wzrostów oporem pozostaje dolne ograniczenie kanału wzrostowego.

ergokantor-pl_gbppln
źródło: opracowanie własne ergokantor.pl

EUR / PLN

Scenariusz bazowy o wyrysowaniu prawego ramienia formacji RGR został zrealizowany. Wczoraj EUR w internetowym kantorze ergokantor.pl można było kupić po 4,27 zł. EURPLN kolejny raz zareagował na linię trendową wyrysowaną po dołkach mierzonych od listopada 2015 roku. Naszym zdaniem, po krótkiej konsolidacji powinno dojść do przełamania linii trendowej i kierunku w stronę 4,25 czy nawet 4,22, gdzie wypada zakończenie bardzo dużej formacji geometrycznej 1 do 1 z interwału tygodniowego. Wtedy zrealizowałaby się formacja RGR także na interwale tygodniowym, o czym wielokrotnie już pisaliśmy od grudnia. W przypadku korekty w górę oporem jest lokalny szczyt na poziomie 4,32.

Czytaj również:  Kurs funta odrabia część strat po wczorajszych spadkach
ergokantor-pl_eurpln
źródło: opracowanie własne ergokantor.pl