Kurs dolara odrabia straty

0
Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro
Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro

Obamacare pozostaje, podobnie jak zaufanie rynków do Trumpa

Rynki przyjęły do wiadomości informacje, iż zniesienie systemu Obamacare zajmie dłużej niż początkowo zakładano. Wydaje się, że inwestorzy wciąż dążą prezydenta Trumpa dużym kredytem zaufania. Nota bene dziś mija już 70 dzień jego prezydentury. Poza tym są ważniejsze sprawy, o których należy pomyśleć, jak np. reforma podatków czy nominacje dalszych członków gabinetu. Rynki wciąż wieżą w Trumpa oraz jego umiejętności przywrócenia zysków na Wall Street, dowodzi temu fakt, iż sektor finansowy odzyskuje wiarę w siebie.

Sektor finansowy inwestycje

Po wczorajszych zniżkach na rynkach azjatyckich, indeksy w Europie i w Stanach Zjednoczonych były w stanie się wybronić i osiągnąć zyski rzędu 0,25%. Dziś Azja znów zniżkuje i wkrótce okażę się czy sentyment na dalekim wschodzie będzie się w stanie odwrócić.

Dolar odrabia straty

Kurs dolara 31 03 2017Dolar w tym tygodniu powoli odrabiał ostatnie straty. US Dollar Index rozpoczął ten tydzień na poziomie 99,18. Korekta kursu wskazuje na dobrą zmianę kierunku. Z analizy platformy inwestycyjnej eToro wynika, iż większość inwestorów przyjmuje wobec amerykańskiej waluty pozycję krótką, stawiając na sprzedaż waluty, głownie w parach walutowych z euro oraz dolarem nowozelandzkim.

Zuma szokuje rynki

Kurs dolara i rand południowoafrykański 31 03 2017Prezydent RPA Jacob Zuma zszokował południowoafrykańskie rynki zwalniając ministra finansów. Ostatnie przetasowania w rządzie Zumy mają duży wpływ na lokalne rynki oraz kondycję randa. W styczniu 2016 roku kurs dolara w stosunku do południowoafrykańskiej waluty wynosił 17,76, obecnie znajduje się na pułapie 13,4. Jeśli sytuacja się pogorszy przewidywane są kolejne spadki.

Bicoin do lamusa?

Nie ma wątpliwości, iż kryptowaluta ethereum się umacnia. Jedna z największych firm specjalizujących się w systemach blockchain o nazwie Storj ogłosiła ostatnio, iż przewalutują swój magazyn cloudowy z bitcoina na ethereum. Nie tylko duże firmy, ale także inwestorzy indywidualni dokonują ostatnio przewalutowań w tym samym kierunku. Od 10 marca do dziś suma środków ulokowanych w bitcoinach spadła z 20 mld dolarów do 16,8 mld, łączny spadek wyniósł 3,2 mld dolarów. W tym samym okresie wartość rynkowa ethereum wzrosła z 1,6 mld do 4,5 mld – łączy wzrost o 2,9 mld dolarów amerykańskich. Szybkość, z jaką rynki się poruszają może przyprawić inwestorów o zawrót głosy, natomiast zmiana wartości jest zależna od zmian w danej technologii. Sieć o nawie Raiden planuje uruchomić nowy system realizacji transakcji w ethereum, który ma być jeszcze szybszy niż dotychczas.

Autor: Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro

Zastrzeżenie

Ta informacja służy jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie powinna być traktowana jako porada albo rekomendacja inwestycyjna. Przeszłe wyniki nie dają gwarancji osiągnięcia rezultatów w przyszłości. Trading wiąże się z ryzykiem. Ryzykuj tylko kapitał, na którego stratę jesteś przygotowany.

Wszystkie dane, liczby i wykresy są aktualne na dzień 31 marca.