Kurs złotego do dolara i euro

Michał Bartos – Główny Analityk ergokantor.pl
Michał Bartos - Główny Analityk ergokantor.pl

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym nie mamy istotnych wydarzeń. Uwagę należy zwrócić na dane wskaźników cen dóbr konsumenckich z Polski o godzinie 14.00 oraz przemówienia członków FOMC o 18.30 i 19.20.

Kurs złotego do dolara USDPLN

Kurs złotego do dolara USDPLNPo piątkowym szybkim teście 3,6950, na danych z amerykańskiego rynku pracy, doszło do lekkiego wybicia do poziomu 3,7240. Popyt na tę chwilę nie ma jednak siły i czeka na silniejszy impuls korekty na parze EURUSD, który może być sygnałem do wybicia USDPLN ponad obecną konsolidację. W średnim terminie cena porusza się w kanale pomiędzy wspomnianym wsparciem a szczytem na 3,75. W krótkim terminie powinno dość do wzrostowej korekty, a następnie możliwa jest dalsza fala spadków. Zaprzeczeniem wariantu spadkowego będzie trwałe pokonanie oporu na 3,76.

Kurs złotego do euro EURPLN

Kurs złotego do euro EURPLNAmplituda zmian cen na EUR znacznie zmalała w ostatnich dniach, co może świadczyć, iż rynek czeka na wybicie z wąskiej konsolidacji. Cena znajduje się pośrodku przedziału cenowego pomiędzy 4,2240 – 4,2530 i nic nie wskazuje, by w najbliższych wartości te miały być pokonane.

Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl