Marek Dietl członkiem Rady FESE

0
  • Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW, został wybrany na członka Rady Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych (FESE)
  • FESE reprezentuje publiczne rynki regulowane. Zrzesza 33 pełnoprawnych członków z 27 krajów, a także dodatkowych członków o statusie obserwatorów i członków stowarzyszonych

Rada jest po walnym zgromadzeniu najwyższym organem zarządzającym FESE. Jej członkowie wybierani są na okres trzech lat. Do ich głównych zadań należy przygotowanie ogólnej strategii organizacji oraz wdrażanie i nadzór nad realizacją polityki FESE wobec integracji i rozwoju rynków finansowych, współpracy w dziedzinach obrotu, rozliczeń i depozytu papierów wartościowych, a także zagadnień regulacyjnych.

– Przyjęcie w poczet Rady FESE jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Dziękuję pozostałym członkom Rady za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. W obliczu nowych wymogów regulacyjnych już wdrażanych i proponowanych na szczeblu Unii Europejskiej, które mają szczególne znaczenie dla wszystkich rynków kapitałowych w UE, współpraca na szczeblu międzynarodowym staje się ważniejsza niż kiedykolwiek. Członkostwo w Radzie FESE przysłuży się wzmocnieniu integracji GPW z pozostałymi europejskimi rynkami oraz promocji możliwości inwestycyjnych, jakie oferuje Polska i cały region Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Marek Dietl, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Marek Dietl jest trzecim przedstawicielem Polski, który został powołany do władz FESE. W Radzie Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych zasiadał również były Prezes GPW, Adam Maciejewski. Pierwszy Prezes GPW Wiesław Rozłucki sprawował natomiast funkcję zastępcy przewodniczącego Komitetu Roboczego FESE.

GPW współpracuje z FESE od 1992 r. W 1999 r. uzyskała status członkowski, a od czerwca 2004 r. jest pełnoprawnym członkiem tej organizacji. FESE reprezentuje publiczne rynki regulowane. Zrzesza 33 pełnoprawnych członków z 27 krajów, a także dodatkowych członków o statusie obserwatorów i członków stowarzyszonych.

Czytaj również:  Branża farmaceutyczna i handlowa liderami wydatków na reklamę. W ubiegłym roku przeznaczyły na nią po 4 mld zł