Można już „kopać” polską kryptowalutę EraCoin

Maria Belka, CEO Bit Evil
Maria Belka, CEO Bit Evil

EraCoin to prawdziwie zdemokratyzowana i niezwykle prosta w obsłudze kryptowaluta, której pozyskanie uzależnione jest wyłącznie od czasu. Ideą pomysłu było stworzenie wirtualnego rynku, pozwalającego na kupno lub sprzedaż produktów za zgromadzone podczas „kopania” tokeny (punkty). Już dzisiaj można rozpocząć pozyskiwanie waluty na www.eracoin.com. Koncept stworzyła polska spółka Bit Evil zarządzana przez Marię Belkę. Firma w połowie lipca zaliczyła jeden z najgorętszych w tym roku debiutów giełdowych.

Czas – najcenniejszy zasób

Maria Belka, CEO Bit Evil
Maria Belka, CEO Bit Evil

Idea EraCoin narodziła się z prostego pomysłu, że czas jest najmniej docenianym zasobem ludzkości. Postanowiliśmy w sposób namacalny docenić każdą upływającą sekundę ludzkiego życia.” – powiedziała Maria Belka, Prezes spółki.

Aplikacja pozwala pozyskiwać dodatkowe EraCoiny poprzez interakcje z innymi użytkownikami i elementy grywalizacji. Aby EraCoin były naliczane nie jest wymagane połączenie z Internetem, ani bezpośrednie zaangażowanie użytkownika. Aplikacja działa w „tle”.

Odwrócony mechanizm marketingowy

Kolejnym etapem rozwoju aplikacji będzie budowa marketplace, na którym użytkownicy będą mogli wykorzystać rabaty zakupione przez EraCoin. W ten sposób oprócz nadania wartości tokenom, platforma umożliwi również zoptymalizowanie wydatków reklamowych ponoszonych przez producentów produktów. Dzięki EraCoin właściciele poszczególnych marek będą mogli w prosty sposób dotrzeć bezpośrednio do swoich klientów i na platformie EraCoin oferować im bezpośrednio produkty, bez konieczności korzystania z dystrybutorów i pośredników, wynagradzając swoich klientów rabatami.

„Nasz pomysł na kryptowalutę to odwrócenie mechanizmu marketingu tak, aby budżety reklamowe trafiały wprost do portfeli klientów zainteresowanych danym produktem” – wyjaśnia Maria Belka.

Sprzedający będzie miał możliwość promowania produktu poprzez swojego rodzaju fanpage oraz poprzez umieszczenie w serwisie reklamy video, którą użytkownik obejrzy z wyboru (tj. tylko jeśli zdecyduje się na to w zamian za dodatkowe punkty). Aplikacja Web pozwoli każdej firmie na utworzenie konta w systemie i sprzedaż. Dodatkowo firmy mają wpływ na wysokość udzielanych rabatów, ilość stanów magazynowych i koszty przesyłki.

Dostępność aplikacji

Aplikacja EraCoin poza aplikacją Web to docelowo również rozwiązanie mobilne na dwie platformy: Android oraz IOS, których rozbudowa o funkcjonalności niezbędne do pozyskiwania i wydatkowania waluty EraCoin planowana jest w 2018 r.

Platforma EraCoin została uruchomiona w grudniu.

W 2018 waluta zostanie połączona z systemem Snipay, który umożliwi jej wykorzystanie
w sklepach oraz obiektach gastronomicznych. Dodatkowo zostanie uruchomiona dedykowana giełda EraCoin, która pozwoli na wymianę tokenów na inne waluty.