Niejasna sytuacja na EUR/GBP

Charakter handlu na rynku walutowym pozostał w środę bez zmian, względem początku tygodnia. Tym razem na giełdzie w Warszawie zagościły spadki, a ceny ropy zwyżkowały.

Ceny ropy na rynku towarowym zyskiwały wczoraj na zamknięciu o ponad 2.6%. Do wzrostów przyczyniły się informacje o spadku zapasów ropy w USA w ostatnim tygodniu. Natomiast na rodzimym rynku doszło do przeceny na parkiecie akcyjnym. Indeks WIG20 stracił 1.3%, kończąc dzień poniżej bariery 2400 punktów. Na rynku walutowym bez zmian – euro ciągle w odwrocie, kosztem między innymi dolara amerykańskiego. Wspólna waluta rozpoczęła obecny trend spadkowy po wyborach prezydenckich we Francji.

Wczoraj miało miejsce posiedzenie banku centralnego Nowej Zelandii(RBNZ). Brak decyzji banku co do zmiany wysokości stóp procentowych posłał rynek NZD/USD daleko na południe. W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym kluczowe będzie inne posiedzenie – Banku Anglii. O godzinie 13:00 spodziewane jest ogłoszenie decyzji. O tej samej godzinie poznamy raport kwartalny banku o inflacji.

eurgbp11052017r

Rynek EUR/GBP ciągle walczy o utrzymanie się w trendzie bocznym. Za opór służy tu poziom 0.85, którego nie udało się jeszcze sforsować. Ale nawet powrót ponad ten poziom nie gwarantuje, że uda się uniknąć spadków. Do tego potrzebne jest pokonanie 0.87. W najczarniejszym scenariuszu euro może zejść nawet na wysokość 0.80. Być może sytuacja rozjaśni się po dzisiejszym posiedzeniu Banku Anglii.

Sylwester Majewski


Sylwester Majewski
www.forex-desk.net