Rozchwiany rynek złotego po prezydenckim wecie

Michał Bartos – Główny Analityk ergokantor.pl
Michał Bartos - Główny Analityk ergokantor.pl

Wczorajsze dwa weta prezydenckie, przynajmniej do południa, dały paliwa do umocnienia się złotego. W godzinach popołudniowych cały ruch w dół na parach z PLN został wymazany. Inwestorzy potraktowali reakcję spadkową rynku, jako okazję do zakupów.

EUR porusza się w obszarze oporu pomiędzy 4,27 – 4,25. Wczorajszy ruch w dół był głębszy od zakładanego, ale popyt wyraźnie zareagował przy 4,2350. W krótkim terminie cena powinna poruszać się w trendzie horyzontalnym ze wsparciem na 4,25, a oporem na 4,28. Po skutecznym wybronieniu lokalnych wsparć popyt powinien zaatakować wyższe poziomy.

ergokantor-pl-eurpln-25-07USD podobnie jak EUR, najpierw przetestował poziom 3,64 na fali odreagowania, wybił nowy lokalny szczyt na 3,6655. Nadal znajdujemy się w silnym trendzie spadkowym w środku kanału trendowego, jednakże impet spadków wyraźnie spadł. Jest to też spowodowane wyhamowaniem fali osłabienia się dolara na szerokim rynku. W krótkim terminie wsparciem pozostają lokalne dołki, natomiast oporem linia szyi formacji odwróconego RGR. Po jej pokonaniu jest prawdopodobieństwo szybkiego ruchu w kierunku 3,70.ergokantor-pl-usdpln-25-07

Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl