Spółka Wyborowa SA poszukuje kupców na tereny inwestycyjne w Poznaniu

Poznań

Spółka Wyborowa S.A. poszukuje kupców na tereny inwestycyjne położone nad brzegiem Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Projekt zakłada podzielenie nieruchomości o powierzchni 70 tys. m² na kilka części, z których każda będzie miała określoną funkcję tak, aby razem tworzyły przyjazny kompleks rekreacyjno-sportowy.

Do 2013 roku na nieruchomości przy ulicy Komandoria nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu produkcję prowadziła Wyborowa S.A. W wyniku uchwalonej przez radnych zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, która zakłada przekształcenie przeznaczenia nieruchomości z przemysłowego na rekreacyjno-sportowe, spółka musiała zakończyć produkcję w tym miejscu.

Aktualnie Wyborowa S.A. poszukuje kupców na tereny inwestycyjne w Poznaniu przy wsparciu firmy doradczej PwC, która specjalizuje się m.in. w doradztwie transakcyjnym dla sektora nieruchomości.

Podstawowym atutem działki jest jej atrakcyjna lokalizacja na popularnym wśród poznaniaków i nie tylko obszarze rekreacyjnym wokół Jeziora Maltańskiego. Nieruchomość znajduje się na północnym brzegu jeziora, które słynie z infrastruktury do uprawiania sportów wodnych, oraz w sąsiedztwie Parku Tysiąclecia.

Nieruchomość obejmuje obszar ponad 70 tys. m˛, na którym znajduje się obecnie 34 budynków przemysłowych oraz jeden budynek mieszkalny o łącznej powierzchni użytkowej blisko 35 tys. m. W ramach projektu stworzenia na tym terenie przyjaznego dla mieszkańców i turystów kompleksu rekreacyjno-sportowego nieruchomość zostanie podzielona na mniejsze działki z określonym przeznaczeniem.