Szczepan Bentyn: Czy należy bać się kryptowalut?

0

Dlaczego boimy się kryptowalut? Dlatego, że są czymś nowym. Jednak dla zwykłego użytkownika system ten może okazać się zaskakująco prosty i logiczny. To nowy, wolny rynek, funkcjonujący w obrębie racjonalnych mechanizmów. Znamy je i wokół nich się obracamy.

– Systemu boją się ci, dla których jest on zagrożeniem. Zawsze, kiedy przychodzi jakaś innowacja, sprawia ona, że poprzednia technologia staje się mało istotna – powiedział serwisowi eNewsroom Szczepan Bentyn, prezes Pracowni Nowych Technologii –  Jesteśmy teraz w momencie transformacji infrastrukturalnej. Kiedyś samochody były nowością i jeździły po drodze dla wozów. Z czasem stało się odwrotnie. Jeszcze jakiś czas temu przez Internet dzwoniło się za pomocą telefonu, a teraz telefon dzwoni przez Internet. Obecnie, aby kupić kryptowaluty należy mieć konto w banku. Być może niedługo stare już, kolekcjonerskie waluty, będzie można nabywać właśnie za pomocą kryptowalut – podsumował Bentyn.

Czytaj również:  Wymiana opon to za mało, by przygotować samochód do zimowych wyjazdów. Trzeba kompleksowo sprawdzić stan techniczny auta i zadbać o bezpieczeństwo