Tożsamość Satoshiego Nakamoto zagrożona w procesie na Florydzie

haker bitcoin kryptowaluty

Proces rodziny zmarłego mężczyzny i jego partnera biznesowego dotyczący posiadania miliona bitcoinów, może zdemaskować prawdziwą tożsamość założyciela bitcoina. Rodzina twierdzi, że mężczyzna i jego partner biznesowy byli razem „Satoshi Nakamoto” – czyli twórcami bitcoina. Pieczę nad milionem bitcoinów sprawuje pozwany, a rodzina zamierza udowodnić, jako współtwórcy, że ma prawo do połowy fortuny.

Pozwany, Craig Wright, od lat twierdził, że jest założycielem bitcoina, co jest w dużej mierze kwestionowane przez społeczność skupioną wokół krypto. Ale rodzina Davida Kleinmana, jego byłego (już nieżyjącego) partnera biznesowego, kwestionuje to stwierdzenie, mówiąc, że para pracowała razem nad bitcoinem i razem go wydobywała.

Podczas gdy obrona twierdzi, że ma dowody, że Wright jest jedynym twórcą największego na świecie kryptoaktywa, rodzina Kleinmana twierdzi, że ma dowód, że obaj współpracowali razem przy projekcie.

Jest jednak mało prawdopodobne, że dla entuzjastów kryptoaktywów, sprawa sądowa mogłaby potwierdzić tożsamość ich prawdziwego twórcy. Zamiast tego, jedynym prawdziwym dowodem na to, kim jest „Satoshi Nakamoto”, będzie prywatny klucz i możliwość przeniesienia części lub całości tego zweryfikowanego miliona BTC z tego miejsca.

Simon Peters, analityk kryptowalut w eToro