Uśpiony wieloryb bitcoinowy budzi się po 11 latach

Simon Peters, analityk eToro
Simon Peters, analityk eToro

Bitcoin pokonuje obecnie powolny odwrót, ponieważ cena kontynuuje trend spadkowy z ostatnich szczytów. Kryptowaluta rozpoczęła ubiegły tydzień tuż poniżej 30 000 dolarów i – pomimo krótkiego wzrostu w czwartek – spadła poniżej 29 500 dolarów. Ethereum odnotowało podobny spadek w zeszłym tygodniu, zaczynając powyżej 1 900 dolarów, ale łagodząc tempo w ciągu tygodnia, aby obecnie znaleźć się na poziomie około 1 850 dolarów.

Chociaż dynamika rynku w miesiącach letnich może mieć tendencję do zmienności przy niższych przepływach handlowych, ostatni okres był wyjątkowo spokojny dla najlepszych kryptowalut na rynku. Złagodzenie ceny, które obecnie widzimy, sugeruje, że inwestorzy szukają pozytywów, których mogliby się trzymać, ale na razie niewiele się dzieje, więc najlepiej czekać i obserwować.

Ripple szuka ekspansji w Wielkiej Brytanii

Ripple, projekt kryptowalutowy stojący za tokenem XRP, powiedział, że chce rozszerzyć swoją działalność na Wielką Brytanię, niedługo po tym, jak wygrał bitwę sądową w USA przeciwko organom regulacyjnym. Komentarze europejskiego dyrektora generalnego firmy w DL News sugerują, że firma szuka brytyjskiej licencji w FCA.

To posunięcie podkreśla znaczenie zmian regulacyjnych zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i UE, które mają obecnie jedne z najbardziej przejrzystych ram na świecie, jeśli chodzi o sektor kryptowalut. Firma chce również uzyskać licencję na płatności w Irlandii.

W ostatnich miesiącach obserwowaliśmy powolny, ale wyraźny wzrost liczby firm kryptowalutowych przenoszących się do Wielkiej Brytanii lub UE. Oczywiste jest, że sektor kryptowalut przeszedł kilka poważnych zmian w ubiegłym roku, teraz jednak spogląda w przyszłość opartą na nowych regulacjach, opracowując produkty i technologie głównego nurtu.

Budzi się uśpiony wieloryb bitcoinowy

Portfel kryptowalutowy przechowujący bitcoiny o wartości około 31 milionów dolarów obudził się po 11 latach snu. Skrytka zawierająca około 1037 bitcoinów pozostawała nietknięta od 2012 roku, kiedy to każdy token był wart około 4,92 dolarów, czyli łącznie 5 108 dolarów.

Ruchy wielorybów, takie jak te, są zwykle analizowane przez społeczność kryptowalutową w poszukiwaniu oznak ruchu na rynku. Chociaż jest to znaczna ilość bitcoinów, nie jest to w żadnym wypadku ruch na rynku, ani nie zapowiada niczego innego.

Warto jednak zauważyć, że tak duża kwota pozostawała nietknięta przez bardzo długi czas. Potwierdza to, że podejście długoterminowe jest najlepsze dla kryptowalut i inwestowania w ogóle. Inne długo uśpione portfele były ostatnio w ruchu, ale według danych Glassnode, około 55 proc. podaży bitcoinów nie poruszało się od co najmniej dwóch lat.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro