W co inwestować pieniądze krótkoterminowo?

pieniądze oszczędności inwestycje

Krótkoterminowe inwestowanie pieniędzy może pomóc w pozyskaniu kapitału do długoterminowych działań. Przez pojęcie to rozumie się utrzymywanie instrumentów finansowych przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy. Takie działania cechują się wyższym poziomem ryzyka, ale również umożliwiają wypracowanie w znacznie krótszym czasie wysokich zysków. W co najlepiej inwestować pieniądze krótkoterminowo? Podpowiadamy.

Krótkoterminowe akcje

Inwestując krótkoterminowo w akcje, warto posiadać już choćby niewielką wiedzę na temat rynku. W takim przypadku dobrze jest zastanowić się, kiedy dana spółka będzie cechowała się największą zmiennością. Może to być na przykład upadłość podobnej firmy, premiera nowego produktu, publikacja danych lub wyników finansowych bądź inne wydarzenie, które istotnie zmieni wartość akcji danego przedsiębiorstwa.

Tutaj można działać dwutorowo — albo inwestować w akcje firm, które obecnie przeżywają kryzys, ale wiemy, że odbiją się od dna. Wydarzenie takie miało miejsce w przypadku banków i ustawy frankowej. Na chwilę ich akcje straciły na wartości, by później ponownie zyskać. Drugim sposobem jest inwestowanie jeżeli wiemy, że spółka zanotuje wzrosty. Może się to wydarzyć na przykład po publikacji sprawozdania finansowego. W takim przypadku najlepiej kupić akcje przed ogłoszeniem takiego raportu.

Kryptowaluty

Obecnie najbardziej popularne krótkoterminowe inwestycje, które umożliwiają spory zarobek to kryptowaluty. Aby rozpocząć działania w tej dziedzinie, warto wcześniej zrozumieć specyfikę tego rynku. Ze względu na to, że kryptowaluty cechują się dużą zmiennością cen i mogą wygenerować zarówno wysokie zyski jak i straty, warto sprawdzić, jaki potencjał ma dana kryptowaluta. Żeby ograniczyć ryzyko, można sukcesywnie inwestować niewielkie kwoty.

Warto mieć też na uwadze analizę techniczną i fundamentalną, a przede wszystkim unikać nabywania aktywów tuż po silnych wzrostach. Kryptowaluty to dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają dużego kapitału. Minimalna wartość transakcji jest uzależniona od konkretnej giełdy i kryptowaluty, jednak zazwyczaj nie przekracza kilku dolarów.

Inwestowanie w waluty

Międzynarodowy rynek walutowy, czyli Forex cechuje się dużą zmiennością kursów poszczególnych par walutowych. Inwestycja taka polega na kupnie jednej a sprzedaży drugiej waluty. Są to dynamiczne, krótkoterminowe inwestycje dostępne 24 godziny na dobę. Dodatkowo zarabianie w ten sposób nie wymaga dużego wkładu finansowego. Jednak również tutaj trzeba odpowiedniej wiedzy, by osiągnąć sukces. Istnieje wiele książek, szkoleń czy webinarów, dzięki którym można rozpocząć zarabianie na walutach.