Wakacje bez biura podróży – jak nie przepłacić?

samolot

Samodzielne zaplanowanie podróży czy wyjazdu urlopowego nie wymaga zmysłu organizacyjnego. Nie jest czasochłonne i przede wszystkim jest bezpieczne oraz pozwala zaoszczędzić nawet połowę kosztów, które poniesiemy wybierając się na wakacje z biurem podróży. Ekspert FRU.PL radzi jak nie przepłacić, wybrać najlepszą opcję i móc w pełni cieszyć się z wyjazdu.

Wiosna to dobry moment by pomyśleć o wakacyjnej podróży, niezależnie od terminu wyjazdu. Planując wakacje marzymy o odpoczynku, prywatności, spokoju i swobodzie. Decydując się na samodzielną organizację wycieczki zyskujemy pewność, że wymarzony urlop nie będzie udręką. Nie musimy także obawiać się bankructwa touroperatora. Nie jesteśmy przywiązani do jednego miejsca, przez co możemy zwiedzić więcej ciekawych miejsc. Ponadto, jeśli zorganizujemy wycieczkę na własną rękę, zamiast korzystać z oferty biur podróży, zyskamy pewność, że wakacje odbędą się i będą dokładnie takie jak chcemy.

– Jest dostatecznie wcześnie, aby znaleźć atrakcyjne cenowo loty oraz odpowiadające naszym gustom zakwaterowanie. Obecnie ceny biletów lotniczych w wyszukiwarce FRU.PL zaczynają się już od kilkunastu złotych za przelot. Warto też na bieżąco śledzić wyszukiwarkę oferującą dogodne połączenia w ofercie Smart Connection, czyli z przesiadką w innym mieście, lub Sun Break, będące tanimi pakietami wakacyjnymi, które obejmują przelot i zakwaterowanie. Wyselekcjonowane destynacje typu Sun Break obejmują miejsca, które sprzyjają nie tylko wypoczynkowi nad brzegiem basenu, ale także wielu innym aktywnościom. Są ciekawe pod względem kulturowym lub historycznym, albo świetnie nadają się dla miłośników sportów – mówi Maciej Knopa, Travel Manager FRU.PL. – Wyjazd na własną rękę jest też mniej ryzykowny, niż ten z przypadkowym touroperatorem.

Wiele linii lotniczych oferuje tanie loty w okresie wakacji. Korzystając z ofert biur podróży musimy liczyć się z tym ,że cena za przelot często stanowi ponad połowę kosztów całego wyjazdu. Za parodniową wycieczkę z oferty biura podróży na dowolną śródziemnomorską wyspę zapłacimy kilka tysięcy złotych, a organizując taki sam wyjazd samodzielnie możemy kilkakrotnie zmniejszyć koszty.

Wybranie na wakacyjny wypoczynek śródziemnomorskiej wyspy to doskonała alternatywa dla osób z ograniczonym budżetem. Opcja lotów łączonych z przesiadką – Smart Connection, pozwala na przelot tańszy nawet o 90 procent. Smart Connection to także minimalizacja ryzyka opóźnienia lub odwołania lotu, ponieważ usługa obejmuje połączenia o statystycznie największej punktualności. Bonusem takiej podróży jest także wizyta w dodatkowym mieście, w którym zaplanowana jest przesiadka.

To z pewnością uatrakcyjni wakacje i pozwoli czerpać dodatkową radość z wakacji. W ten sposób za mniejsze pieniądze zwiedzamy więcej – podkreśla ekspert FRU.PL.

Egzotyczne podróże kojarzą się przeważnie z ogromnymi wydatkami, jednak ceny w wielu miejscach w Azji są zdecydowanie niższe od polskich czy nawet europejskich. Podróże na własną rękę okazują się bardzo korzystne cenowo gdy chcemy odwiedzić kraje Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej. Największy koszt takiej podróży to bilety lotnicze – ale jeżeli zarezerwujemy je z kilkunastotygodniowym wyprzedzeniem, uda się sporo zaoszczędzić, a łączny wydatek będzie porównywalny nawet z tym, co trzeba wydać na urlop nad polskim wybrzeżem.

Samodzielny zakup biletu i rezerwacja hotelu zapewnia nie tylko swobodę, ale jest zdecydowanie tańsza niż wycieczka z biurem podróży. Oferta Smart Connection dostępna w serwisie FRU.PL to najtańsze loty z przesiadką nie tylko do miast do miast Europy, ale przede wszystkim do odległej Azji, Ameryki Południowej i Stanów Zjednoczonych – wyjaśnia Knopa.

Rezerwując przelot i noclegi na platformie do rezerwacji FRU.PL dostajemy ponadto gwarancję, że na wakacje pojedziemy. Nie ponosimy ryzyka, że rezerwacja nie dojdzie do skutku. Jest ona dokonywana w naszym imieniu, a nie w imieniu biura podróży.

Plusem samodzielnie zorganizowanego urlopu jest możliwość zwiedzania i poznawania codziennego życia mieszkańców. Możemy również korzystać z lokalnych środków komunikacji, pociągów i autobusów, którymi dojedziemy bardzo szybko w interesujące nas miejsce.

Poczucie większej swobody podczas urlopu zorganizowanego na własną rękę to dla wielu podróżujących pozostaje bezcenne. Polscy turyści coraz częściej szukają nowych doświadczeń i zamiast podążać utartymi szlakami, starają się odnaleźć duszę miast nierzadko kosztem rezygnacji z opieki rezydenta i hotelowych usług all inclusive. Dla coraz większej liczby turystów tylko samodzielna organizacja wakacji pozwala na pełne cieszenie się urlopem – podsumowuje przedstawiciel FRU.PL.