Wielka Gala FinTech & InsurTech Night

Wielka Gala FinTech & InsurTech Night (6)

10 maja 2018 r. w The Westin Warsaw Hotel, odbyła się Wielka Gala FinTech & InsurTech Night. Podczas wydarzenia zostały wręczone statuetki w ramach konkursu FinTech & InsurTech Awards. Wydarzenie poprowadził Marcin Prokop.

Wśród laureatów konkursu FinTech & InsurTech Awards znaleźli się:

Best Payment Solution – TubaPay – zintegrowane płatności kartowe w ubezpieczeniach

Za doskonałe zrozumienie procesów obsługi płatności składki oraz stworzenie platformy płatności kartowych łączącej wielu konkurujących ze sobą ubezpieczycieli.

Best Lending Solution – Finiata

Za innowacyjny model mikrofaktoringu dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw i wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesie oceny ryzyka kredytowego.

Blockchain Technology Award – Platforma blockchain Trudatum

Platforma blockchain Trudatum to rozwiązanie opracowane przy współpracy PKO Banku Polskiego oraz polsko-brytyjskiej spółki Coinfirm. Narzędzie udoskonala dotychczasowe rozwiązania związane z zapisywaniem i przechowywaniem danych, a jednocześnie zapewnia skuteczną i zabezpieczoną kryptograficznie cyfrową zgodność dokumentu. Technologia, którą bank zdecydował się wdrożyć do własnych systemów, wprowadza przełom w zakresie gromadzenia oraz publikacji dokumentów i plików w skali całej Europy. Pierwszy etap wdrożenia skupi się na integracji z systemami bankowymi oraz udostępnieniu rozwiązania pozwalającego na weryfikację autentyczności dokumentów bankowych. Każdy dokument zapisany w sieci blockchain (np. potwierdzenie transakcji lub regulamin bankowy) zostanie wystawiony w formie nieodwracalnego skrótu („hasz”) podpisanego kluczem prywatnym banku. Pozwoli to klientowi na zdalne sprawdzenie, czy plik, który otrzymał od kontrahenta lub banku, jest prawdziwy i czy nie doszło do próby jego modyfikacji.

InsurTech Award – Krajowy Program Zdrowotny

Za innowacyjny model biznesowy, którego filarem jest skalowalna platforma technologiczna, zbudowana w metodyce Agile & DevOps, oparta o architekturę mikroserwisów i dockerów, integrująca różne kanały sprzedażowe, w tym: internetowy, mobilny, placówki stacjonarne różnych operatorów oraz providerów ubezpieczeniowych z zakresu ochrony zdrowia. Oraz za sprawienie, że opieka zdrowotna będzie dla wszystkich nas bardziej przyjazna i dostępna.

FinTech Award – Dronn

Dronn to system opracowany we współpracy z firmą VoicePIN oparty na sztucznej inteligencji, biometrii i analityce mowy, należący do najbardziej zaawansowanej generacji robotów. Został zaprojektowany tak, by prowadzić z klientami swobodną i logiczną rozmowę oraz wykorzystywać w czasie rzeczywistym modele statystyczne i, na podstawie danych, podejmować decyzje w kwestii dalszego przebiegu rozmowy. Tylko w 2017 r. Dronn wykonał ponad 1 milion połączeń, w tym 963 tys. dla oddziału windykacji Alior Banku oraz 239 tys. dla partnerów zewnętrznych. W międzyczasie Dronn obsłużył również ok. 1,3 mln nowych rekordów w procesie segmentacji klientów oraz zebrał 77 tys. oświadczeń o rezydencji podatkowej (tzw. FATCA). Obecnie prowadzone są prace nad dalszym rozwojem narzędzia.

Partnerzy FinTech & InsurTech Night: Asseco, Atende, Biuro Informacji Kredytowej SA / BIG Info Monitor, Dell EMC, EY, Eventory, Finiata, G2A, Liferay, Webtown, British Automotive Centrum, Autoryzowany Diler Jaguar, Land Rover, Heyka Capital Markets Group, Mash, ProService Finteco, Twoje Zdrowie Ubezpieczenia S.A., ECOM.software, Visa, Vivus, CallPage, Exuma Gym, Sartorial

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją z Wielkiej Gali FinTech & InsurTech Night.

Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.