Wysyp nowych mieszkań, to tłusty okres dla branży wykończeniowej

    0

    O ponad 60 proc. wzrosła w tym roku liczba mieszkań wybudowanych z przeznaczeniem na sprzedaż. Dla branży zajmującej się wykończeniem mieszkań zaczyna się teraz tłusty okres.
    Dane podsumowujące cztery pierwsze miesiące 2016 r. opublikowane przez GUS pokazują, iż w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. wyraźnie wzrosła liczba mieszkań oddanych do użytkowania. Zmiana sięgnęła 18 proc. Nowych mieszkań przybyło więcej niż rok wcześniej w niemal każdej części Polski.
    – Skokowy wzrost liczby mieszkań oddawanych do użytkowania był zasługą firm deweloperskich, które z początkiem 2014 r. rozpoczęły ofensywę inwestycyjną, trwającą zresztą do dziś – mówi w rozmowie z MarketNews24 Jarosław M.Skoczeń z Grupy Emmerson. – Duża część z rozpoczętych wtedy mieszkań jest właśnie teraz oddawanych do użytkowania, co przełożyło się to na ponad 61 proc. wzrost r/r liczby mieszkań oddanych do użytkowania w grupie lokali budowanych z przeznaczeniem na sprzedaż. Na ten moment z pewnością czekała branża wykończeniowa, dla której zaczyna się teraz tłusty okres.