Activision Blizzard z najwyższą ceną docelową. Boeing rośnie ponad 8 proc.

Wall Street

Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły w poniedziałek, podczas gdy inwestorzy obserwują wzrost liczby infekcji koronawirusem z prawdopodobieństwem wznowienia restrykcji gospodarczych w przyszłości, co z kolei daje szansę na kontynuację bardzo luźnej polityki monetarnej prowadzonej przez amerykańską Rezerwę Federalną.

W weekend przypadki infekcji koronawirusem na całym świecie przekroczyły 10 milionów, a śmierć poniosło ponad 500 000 osób. Władze na Florydzie, w Teksasie, Kalifornii i Arizonie, które przyczyniły się do niedawnego wzrostu liczby przypadków w Stanach Zjednoczonych nałożyły nowe ograniczenia i wycofały się z planów ponownego otwarcia, a znoszenie restrykcji na razie wstrzymano.

Z punktu widzenia poszczególnych spółek Activision Blizzard, spółka gamingowa, otrzymała od Benchmark Co. najwyższy poziom ceny docelowej na Wall Street. Cena została podniesiona z poziomu 77 do 85 USD za akcję. Zdaniem Benchmark Co. silne zaangażowanie graczy może przyczynić się do osiągnięcia przez spółkę dobrych wyników. ATVI powinno nadal wykazywać wzrost nie tylko z zaangażowania, ale także z monetyzacji oraz przyspieszającego trendu w kierunku cyfryzacji, co może prowadzić do długoterminowych stałych zysków. Analitycy dostrzegają szczególną siłę cyfrowego ekosystemu pełnego spektrum gry Call of Duty.

Boeing wzrósł o ponad 8 proc. po tym, jak amerykańskie organy nadzoru bezpieczeństwa lotniczego poinformowały, że rozpoczną kluczowe testy już w poniedziałek dla modelu samolotu, który w ostatnich miesiącach napotkał trudności techniczne, powodując dwie katastrofy. Będzie to ważny kamień milowy w przywróceniu tego typu samolotu do użytku po tym, jak flota była uziemiona przez ponad rok.

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.