Dominacja Bitcoina słabnie

0

Rynki się dzisiaj ruszyły i wygląda na to, że pozory zbywalnej zmienności w końcu powróciły.Indeks FTSE 100 jest obecnie notowany w Wielkiej Brytanii na wysokim poziomie, po kilku cierpkich inflacyjnych informacjach. Większa niż oczekiwano inflacja na wyspach jest powodem spadku funta, dzięki czemu akcje osiągają niebotyczny poziom. Wczoraj na CAC i DAX pojawiły się nowe rekordy. Bardzo prawdopodobne, iż pod wpływem nowej tętniącej życiem Europy Merkel i Macrona.

Dominacja_kapitalizacji_rynkowejCeny ropy się telepią, idąc dalej w kierunku poziomu 50 dolarów. Raport IEA, który właśnie został wydany, wydaje się być bardzo pozytywny. Wielu analityków zaczyna odczuwać, że rynkowi można przywrócić równowagę. Ilość zapasów ropy naftowej z USA, które zostaną ujawnione jutro, da nam na to potwierdzenie lub nie.

Wydaje się, że nowe waluty cyfrowe pojawiają się na prawo i lewo, ale dwie z nich naprawdę dokonały przełomu. Ripple i Ethereum rosną tak szybko, że obecnie zagrażają dominacji Bitcoina. Tego ranka, po raz pierwszy w historii, miernik dominacji Bitcoina spadł poniżej 50%. Oznacza to, iż w całkowitej wartości obecnie rozprowadzanej ilości wszystkich blockchainów, Bitcoin posiada mniej niż połowę.

GBPUSD_UK100_16_05_2017Problem skalowalności Bitcoina wydaje się niezmienny. Chociaż „górnikom” udało się wczoraj wyczyścić kolejkę, liczba niepotwierdzonych transakcji ponownie przekroczyła 120 000 dziś rano. Na platformie inwestycyjnej eToro, giełdowi spekulanci przeszli z długoterminowego inwestowania w Bitcoina do krótkoterminowej pozycji. Trend wciąż wydaje się iść w górę, ale przedział jest na tyle szeroki, że można spróbować wyłapać niewielkie ruchy w dół na krótkiej pozycji.  Z drugiej strony Ethereum wciąż kupuje 99% sentymentalistów na platformie i wielu użytkowników wierzy, że kolejne ogromne popchnięcie jest już tuż za rogiem.

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro

***

Zastrzeżenie: Ta informacja służy jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie powinna być traktowana jako porada albo rekomendacja inwestycyjna. Przeszłe wyniki nie dają gwarancji osiągnięcia rezultatów w przyszłości. Trading wiąże się z ryzykiem. Ryzykuj tylko kapitał, na którego stratę jesteś przygotowany. Wszystkie dane, liczby i wykresy są aktualne na dzień 12 maja 2017.

Czytaj również:  Łukasz Bugaj, DM BOŚ: Czekając na odreagowanie