Dorota Wysokińska-Kuzdra pokieruje Urban Land Institute w Polsce

0
Dorota Wysokińska-Kuzdra, przewodnicząca ULI Poland
Dorota Wysokińska-Kuzdra, przewodnicząca ULI Poland

Z dniem 1 września br. Dorota Wysokińska-Kuzdra objęła stanowisko przewodniczącej polskiego oddziału Urban Land Institute – międzynarodowej organizacji non-profit wspierającej odpowiedzialne planowanie i zrównoważony rozwój miast oraz stanowiącej platformę wymiany wiedzy pomiędzy czołowymi ekspertami i uczestnikami rynku nieruchomości w kraju i zagranicą. Urban Land Institute Poland działa od czterech lat, realizując inicjatywy umożliwiające wymianę doświadczeń i opinii na temat wyzwań, przed jakimi stoją deweloperzy, inwestorzy, architekci, urbaniści oraz władze samorządowe.

Obejmując stanowisko przewodniczącej ULI Poland, Dorota Wysokińska-Kuzdra wnosi ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości, finansów i bankowości. Na co dzień pełni funkcję starszego partnera w Griffin Real Estate, gdzie odpowiada za zarządzanie i inwestycje Grupy, a także za pierwszy w Polsce fundusz typu mezzanine. Ostatnio współtworzyła platformę logistyczną, która jest współzarządzana przez Griffin. Wcześniej, jako prezes zarządu Griffin Premium RE, pierwszej spółki typu REIT, z sukcesem wprowadziła ją na GPW w Warszawie. Była odpowiedzialna ze szereg inwestycji Grupy, w tym za nabycia takich projektów jak m.in. Green Horizon w Łodzi, Centrum Biurowe Lubicz w Krakowie czy Hala Koszyki w Warszawie. Była także członkiem zespołu odpowiedzialnego za nabycie udziałów w Echo Investment SA, jednej z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości, odpowiadając za proces due diligence oraz finansowanie nabycia. Przed przyjściem do Griffin, przez prawie 10 lat, zajmowała różne stanowiska dyrektorskie w grupie HypoVereinsbank / UniCredit Group, a także w ich spółkach zależnych, nadzorując finansowanie nieruchomości, bankowość inwestycyjną i zarządczą w zakresie nieruchomości. Dorota Wysokińska-Kuzdra jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu w Kolonii i Uniwersytetu w Duisburgu-Essen w Niemczech.

„Dziękuję członkom komitetu wykonawczego ULI w Polsce za rekomendację. Dziękuję także za pracę, jaką w ostatnich latach wykonał John Banka, dotychczasowy przewodniczący, popularyzując naszą organizację. Obecnie ULI to szanowany uczestnik dyskusji na temat trendów i wyzwań, przed jakimi stoi polski rynek nieruchomości w świetle zmian kulturowych, gospodarczych i społecznych na świecie. ULI był i będzie platformą służącą wymianie wiedzy pomiędzy czołowymi ekspertami z kraju i zagranicy. Jestem przekonana, że mamy potencjał, aby wraz z dynamicznym rozwojem polskiego rynku nieruchomości, uczestniczyć w budowaniu jego dobrego wizerunku” – komentuje Dorota Wysokińska-Kuzdra, nowa przewodnicząca ULI Poland.

Czytaj również:  CVI umacnia zespół i pozycję w Europie Środkowowschodniej

„Gratuluję Dorocie wyboru na przewodniczącą. Cieszę się, że stery naszej organizacji przejmuje osoba, która doskonale rozumie wyzwania stojące przed polskimi miastami oraz uczestnikami rynku nieruchomości. Jestem pewny, że jej doświadczenie i zaangażowanie w realizację misji ULI sprawi, że w kolejnych latach nasz głos będzie jeszcze lepiej słyszalny w Polsce” – powiedział dotychczasowy przewodniczący ULI Poland John Banka, którego kadencja zakończyła się 30 czerwca tego roku.

Głównym przedsięwzięciem ULI Poland w 2018 roku jest cykl PLACES + SPACES – seria spotkań, podczas których eksperci w dziedzinie planowania, realizacji i marketingu nieruchomości omawiają najciekawsze zagadnienia związane z wpływem inwestycji prywatnych i publicznych na polskie i zagraniczne aglomeracje. Partnerami cyklu są wiodące firmy z sektora nieruchomości. Wraz z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Biurem Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy, polski oddział ULI organizuje też cykl warsztatów „Grow with Warsaw”.